جلوگیری از مضرات اشعه صفحه‌ گوشی در برابر چشم

 

صفحه نمایش گوشی های هوشمندی که ما وقت زیادی را صرف کار کردن با آن میکنیم، به طور قطع اشعه هایی را ساتع میکنند که به این دلیل که نور غیر طبیعی دارند، بسیار برای چشم مضر هستند. به خصوص زمانی که در طول شب و تاریکی به گوشی زل زدن، میتواند این ضرر را تا حد بسیار زیادی افزایش بدهد. بیشترین ضرر این است که کارایی مغز را به هم میزند به طوری که خواب افراد را در طول شب مختل میکند.

اما خوشبختانه راهکارهایی برای جلوگیری از این مضرات وجود دارد و آن هم این است که نور گوشی خود را تا حد زیادی پایین آورید به اضافه آنکه باری صفحه نمایش خود عکسی مشکی انتخاب کنید.

در این مقاله اپلیکیشن هایی را برای کم کردن نور صفحه نمایش گوشی معرفی خواهیم کرد. با وجود یک اپلیکیشن از این برنامه ها میتوانید بیشتر نور صفحه نمایش گوشی خود را کاهش دهید.

 

Screen Filter

ابزار
بهترین برنامه برای کم کردن نور صفحه نمایش گوشی برنامه Screen Filter است. این برنامه میتواند تا حد زیادی از نور صفحه نمایش گوشی شما را کم کند در نتیجه درصد مضر بودن نور هم کاهش پیدا میکند. این برنامه رایگان و بیش از ۵ میلیون بار دانلود شده است؛ نظرات کاربران نیز درباره این اپلیکیشن مثبت بوده و آنها این برنامه را مفید معرفی کرده اند.

جلوگیری از مضرات اشعه صفحه‌ گوشی در برابر چشم

 

 

Night Mode

ابزار
هدف این برنامه آن است که نور صفحه نمایش گوشی را آنقدر کم کند تا کمترین آسیبی به چشمان شما وارد نشود. در سالن سینما، تئاتر و در تخت که نور فضا کم است، نور گوشی را برای مطالعه شما میسر میسازد. با این کار میتواند باتری گوشی را نیز ذخیره کند. این برنامه بیش از ۵ میلیون بار دانلود و رتبه آن در گوگل ۴٫۴ است.

جلوگیری از مضرات اشعه صفحه‌ گوشی در برابر چشم

 

 

Night screen

ابزار
این برنامه نیز نور صفحه نمایش گوشی را کاهش میدهد تا در فضاهای تاریک دچار سردرد و چشم درد نشوید. کار با این بنرامه بسیار آسان است. این برنامه نور ابی خوبی بر صفحه نمایش گوشی شما لحاظ میکند تا خواب بهتری داشته باشید البته این امکان انتخابی است. این برنامه توسط هزاران کاربر دانلود و استفاده شده و در گوگل نیز رتبه ۴٫۶ را کسب کرده است.

جلوگیری از مضرات اشعه صفحه‌ گوشی در برابر چشم

 

نظر شما درباره این موضوع و برنامه های پیشنهادی چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی