افزایش امنیت واتساپ با کمک Face ID یا Touch ID

 

WhatsApp در نسخه های جدید امن تر شده است، مخصوصا اگر شما یک کاربر آیفون و iOS هستید. در به روز رسانی جدید این نرم افزار راهی برای جلوگیری از دسترسی به چت ها از طریق روش های باز کردن قفل بیومتریک مانند شناسه Touch ID و Face ID وجود دارد و این توانایی جدید است که به تازگی افزوده شده است.


1

ویژگی های جدید در بروزرسانی اخیر واتساپ !

فراموش نکنید که WhatsApp کمپانی است که به فیس بوک تعلق ندارد و به روز رسانی جدید خود را برای ios اعلام کرده است. این بروز رسانی که بر روی تمام اپل های پشتیبانی شده توسط سرویس پیام رسانی انجام می شود شماره نسخه ۲٫۱۹٫۲۰ را دارا می باشد.

در آخرین نسخه WhatsApp که به تازگی منتشر شده شما هم می توانید خودتان را با استفاده از سیستم امنیتی بیومتریکی که بر روی آی فون در دسترس است خودتان را مسدود کنید. این بدان معنی است که صاحبان آیفون XS Max، آیفون XS، آیفون XR و آیفون X قادر به محافظت از چت خود با تشخیص صورت Face ID خواهند بود، در حالی که صاحبان مدل های قبلی قادر به خواندن اثر انگشت Touch ID خواهند بود.

2

چگونه می توان WhatsApp را با شناسه Face ID یا Touch ID مسدود کرد؟

در اینجا گفته ایم که باید چکاری انجام دهید پس با ما همراه باشید؟ کافی است برای مسدود کردن چت های شما و نگه داشتن آنها از دیگران به انجام مراحلی که در پایین اشاره کردیم نیاز دارید:

WhatsApp را باز کنید و سپس به تنظیمات> حساب> حریم خصوصی بروید.
آیتم Lock screen را لمس کنید و اکنون اقدام به فعال سازی شناسه چهره / شناسه لمسی کنید.
در این صفحه همچنین می توانید هر بار که برنامه باز شد، هر دقیقه، هر ۱۵ دقیقه یا هر ساعت، درخواست تأیید صحت را انتخاب کنید.

 

افزایش امنیت واتساپ با کمک Face ID یا Touch ID

3

آیا تمام مکالمات ایمن هستند ؟

به طور کامل نه ! سیستم امنیتی بیومتریک برای باز کردن WhatsApp تنها همان سیستم امنیتی است که قبلا در آی فون خود استفاده کرده اید را تکرار می کند. هر کس که پین گوشی هوشمند خود را می داند می تواند به WhatsApp نیز دسترسی پیدا کند. علاوه بر این نیز، هشدار ها و آلارم ها همچنان در صورتی که آیفون قفل شده باشد هم قابل مشاهده است و هنوز هم بدون باز کردن برنامه می توانید چت و تماس ها را پاسخ دهید.

با این حال، با همه کاستی هایی که می تواند وجود داشته باشد این سطح امنیتی فوق العاده ای است که بسیاری از کاربران از این ویژگی راضی خواهند شد. همچنین به روز رسانی های بیشتری در گوشی های هوشمند اندروید در آینده در دسترس خواهد بود.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی