آموزش به‌روزرسانی تمام برنامه‌های لینوکس + تصاویرسیستم عامل لینوکس دارای طرفداران خاص خود می باشد و یکی از سیستم عامل های خوب محسوب می شود. این سیستم عامل از نرم افزار های متنوعی پشتیبانی می کند. در این ترفند می خواهیم به شما روش به روزرسانی تمامی برنامه های موجود در سیستم عامل لینوکس را آموزش دهیم.


اکثر کاربران لینوکس اپلیکیشن های خود را به صورت دستی و به صورت جداگانه به روزرسانی می کنند. ولی ما قصد داریم با آموزش یک ترفند کوتاه ولی کاربردی، یاد دهیم تا آن ها را به صورت یک جا آپدیت نمایید. برای این کار کافی است مراحل زیر را طی نمایید.

1

ابتدا دستور زیر را در خط فرمان این سیستم عامل وارد نمایید.

[sudo apt-get install [package name here

در قسمت package name here، باید نام برنامه مورد نظر خود را وارد کنید. پس از وارد کردن، آپدیت های موجود برای آن برنامه به شما نمایش داده می شود و در صورت نیاز می توانید آن را دانلود و نصب نمایید.

2

اگر نام برنامه خود را نمی دانید با وارد کردن دستور زیر می توانید تمامی اپلیکیشن های موجود در سیستم عامل خود را مشاهده نمایید:

apt-cache pkgnames | less

3

اکنون برای به روزرسانی تمامی اپلیکیشن های خود، دستور زیر را وارد کنید. پس از وارد کردن، اطلاعاتی در مورد برنامه های شما برایتان نمایان می شود.

sudo apt-get update

برای به روزرسانی کردن تمامی برنامه ها کافی است حرف انگلیسی Y را وارد کنید تا این کار برای شما انجام شود.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی