جدول تعرفه های اینترنت نامحدود + قیمت هابا توجه به اخبار و حواشی اخیر قرار براین شده که از این پس شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی اقدام به ارائه اینترنت غیرحجمی و بدون محدودیت نمایند. این طرح که به تصویب سازمان مقررات و ارتباطات رادیویی رسیده به زودی و تا شهریور ماه برقرار خواهد شد و مشترکین میتوانند طبق جدول اعلام شده اقدام به خرید سرویس های اینترنتی نمایند.


جزییات طرح تصویب شده:

طبق اخبار رسیده از سوی ریاست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی؛ توقف فروش اینترنت حجمی و ارائه‌ی اینترنت نامحدود به کاربران اینترنت در کشور به تصویب رسیده است و این مصوبه جدید به تمام شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت ابلاغ شده و این شرکت‌ها یک هفته زمان خواهند داشت تا این مصوبه را در تعرفه‌های خود ابلاغ کنند.

از این پس مشترکان دریافت کننده خدمات ADSL، اینترنت فیبر نوری و VDSL میتوانند با پرداخت اشتراک ثابت ماهانه از اینترنت با حجم زیاد استفاده نمایند و تمهیدات ویژه ای برای مشترکان کم مصرف و پرمصرف در نظر گرفته شده است. با این حساب از اول شهریورماه، کاربران اینترنت را با سرعت و قیمت متفاوت دریافت خواهند نمود.

نحوه محاسبه سرویس های اینترنتی:

در مصوبه جدید اینترنت نامحدود، اپراتورهای اینترنت مجاز هستند حداکثر تا سقف ۱۰ برابر اینترنت بین المللی به کاربران با همان قیمت مقطوع درنظر گرفته شده و به شرط تامین ظرفیت شبکه انتقال، اینترنت داخلی بدهند. تا قبل از این اینترنت با سرعت ۲ مگابیت برثانیه با حجمی حدود ۱۰ گیگابایت برای استفاده از اینترنت بین الملل حدود ۵۵ هزار تومان در ماه هزینه داشت اما هم اکنون با حدود ۳۵ هزار تومان کاربران می توانند اینترنت با سرعت ۲ تا ۶ مگابیت را در یک ماه مصرف کنند.

به‌عنوان مثال مشترکان با پرداخت هزینه‌ی ماهانه حداقل ۱۰ هزار تومان، از سرعت بالای اینترنت بدون محاسبه‌ی حجم مصرفی استفاده خواهند نمود. البته این به معنای استفاده‌ی نامحدود نیست و کاربران بر اساس سرعتی که درخواست می‌کنند از این سرویس استفاده خواهند کرد، چرا که در این تکنولوژی چیزی به‌عنوان نامحدود وجود ندارد.

در این مصوبه نرخ های جدید بر مبنای ۶ مدل سرعت اینترنت درنظر گرفته شده است که با توجه به میزان مصرف کاربران ADSL هزینه ماهانه اینترنت کاهش یافته است اما محدودیت ارائه تکنولوژی نیز برداشته شده است و اپراتورها می توانند متناسب با تقاضای سرعت کاربر به آنها اینترنت ADSL ، فیبرنوری و VDSL ارائه بدهند تا کاربران کیفیت بیشتری را تجربه کنند.

جدول محاسبه حجم اینترنت:

قیمت‌ها و طرح‎‌های جدید اینترنت نامحدود ثابت که اول مرداد ماه به تصویب رسیده از سوی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام شده است.بر اساس ۶ مدلی که برای سرعت اینترنت اعلام شده، هزینه نهایی اینترنت ماهانه برای کاربران کاهش پیدا خواهد کرد.

جدول قیمت و طرح‌های جدید اینترنت نامحدود ثابت بدین صورت است:

جدول تعرفه های اینترنت نامحدود + قیمت ها

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی