آموزش 4 ترفند کاربردی گوگل کروم در اندروید + تصاویر

یکی از پر کاربردترین و بهترین مرورگر های سیستم عامل اندروید، گوگل کروم می باشد. این مرورگر ویژگی های بسیاری دارد که می توانید از آن ها استفاده نمایید. در این مقاله می خواهیم ۴ ترفند از این مرورگر را به شما آموزش دهیم.


جلوگیری از حرکت‌کردن متن در صفحه در حال بارگذاری :

1

شاید با این حالت مواجه شده باشید که هنگام مطالعه کردن صفحه در حال بارگزاری، پس از اینکه بارگزاری آن کامل شد دوباره به اول صفحه می روید و متن ها جا به جا می شوند. برای جلوگیری از این کار باید در در Chrome flags،scroll anchoring را فعال‌سازی نمایید.

در نوار جستجوی گوگل، عبارت chrome://flags/#enable-scroll-anchoring را تایپ نمایید و Enabled را همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، انتخاب کنید.

آموزش 4 ترفند کاربردی گوگل کروم در اندروید + تصاویر


کاهش استفاده از داده‌ها :

2

یکی از ویژگی های خوب گوگل کروم، ایجاد زمان بندی برای استفاده از داده ها می باشد. این کار باعث می شود استفاده شما از داده ها کاهش پیدا کند.

برای فعال کردن این ویژگی کافی است آیکون سه نقطه ای که در بالا سمت راست قرار دارد را لمس نمایید و در بخش Settings گزینه‌ی Data Saver را انتخاب کنید.

این ویژگی کارهای مختلفی را برای شما انجام می دهد از جمله فشرده سازی صفحات وب، تغییر فرمت عکس ها به WebP و همچنین فشرده سازی ویدیو ها. ظاهر صفحات پس از فعال یازی ممکن است کمی تغییر پیدا کند ولی در واقع شما راحت تر می توانید صفحات را مشاهده نمایید.

آموزش 4 ترفند کاربردی گوگل کروم در اندروید + تصاویر


باز کردن پنجره‌های اخیر از دستگاه‌های دیگر :

3

این مرورگر قابلیت همگام سازی اطلاعات جستجو را با دستگاه های مختلف دارد.

به عنوان مثال شما در خانه در حال مطالعه یک مطلب در مرورگر کروم کامپیوتر می باشید ولی می خواهید به بیرون بروید. با استفاده از این ویژگی می توانید در بیرون از خانه با هماهنگ سازی آن مطلب را در گوشی همراه خود مطالعه نمایید. برای این کار کافی است این مرورگر را در دو دستگاه با یکدیگر همگام سازی کنید. پس از این کار می توانید با انتخاب کردن Recent tabs تمامی صفحات اخیر را مشاهده نمایید.


ذخیره‌سازی محتوا برای خواندن به صورت آفلاین :

4

برنامه های متفاوتی وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا مقالاتی که در صفحات وب در حال خواندن هستید آن ها را برای خود ذخیره کرده و بعدا به صورت آفلاین آن ها را مطالعه کنید اما کسانی که از مرورگر کروم استفاده می کنند نیازی ندارند تا برنامه خاصی را دانلود کنند.

برای این کار در کروم، در قسمت جستجو عبارت chrome://flags/#offline-bookmarks را تایپ نمایید و offline bookmarks را فعال‌سازی کنید. اکنون می توانید هر صفحه ای را که به عنوان bookmark  برای خود ذخیره کردید، به صورت آفلاین مطالعه نمایید.

آموزش 4 ترفند کاربردی گوگل کروم در اندروید + تصاویر

ترفند های متفاوتی برای این مرورگر وجود دارد ولی ما قصد داشتیم آن هایی را که می تواند برای شما کارآمد باشد معرفی نماییم. این مرورگر یکی از بهترین برنامه های جستجو می باشد و روش استفاده از آن نیز بسیار آسان می باشد.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی