بررسی چند قابلیت مهم و کاربردی گوگل مپ اندروید + تصاویرگوگل مپ یکی از بهترین برنامه های حوزه نقشه یابی می باشد. این برنامه همیشه در حال توسعه می باشد و قابلیت های بیشتری به آن اضافه می شود که می توانید از آن ها برای راحتی کار خود در مسیریابی استفاده نمایید. در این مقاله قصد داریم چند ترفند مهم و کاربردی ای که در گوگل مپ می توانید از آن ها استفاده نمایید را به شما معرفی کنیم.


اضافه‌کردن چند توقف به مسیر خود :

1

این ویژگی در نسخه های قبل گوگل مپ، فقط در دسکتاپ قابل استفاده بود ولی در نسخه های جدید تر این ویژگی بر روی نسخه گوشی های هوشمند نیز قرار گرفت. برای استفاده از این قابلیت باید مراحل زیر را طی نمایید:

در صفحه اصلی برنامه، آیکون آبی رنگی را که در برای جهت یابی می باشد (که در پایین سمت راست قرار دارد) را انتخاب نمایید. پس از آن نقطه شروع و پایان خود را مشخص کنید.

آیکون سه نقطه بالا صفحه را انتخاب نمایید و پس از آن با انتخاب کردن گزینه Add stop، مکان مورد نظر خود را تعیین نمایید. مکان های خود را با استفاده از آیکون سه خط افقی به سمت چپ تغییر دهید یا آن ها را بالا یا پایین بکشید.

بررسی چند قابلیت مهم و کاربردی گوگل مپ اندروید + تصاویر

دانلود‌کردن نقشه‌ها برای استفاده به‌صورت آفلاین :

2

خوشبختانه در به‌روزرسانی‌های جدید، این ویژگی بهبود یافته است. استفاده از این قابلیت در مسیریابی کمک بسیاری را به شما می کند. این ویژگی در نسخه های جدید بهبود های بسیاری یافته است.

در صفحه اصلی، اسم منطقه ای را که تمایل دارید از نقشه آنجا به صورت آفلاین استفاده نمایید، تایپ کرده و آیکون سه نقطه ای که در بالا سمت چپ قرار دارد انتخاب کنید. پس از آن Offline areas را انتخاب کنید و آیکون + را لمس نمایید. پس از انجام دادن این فرآیند، ناحیه دلخواه خود را مشخص کنید و Download را انتخاب نمایید.

حجم این نقشه زیاد می باشد بنابراین می توانید آن را در کارت حافظه خود ذخیره نمایید. برای انجام دادن این کار دوباره به قسمت Offline areas بروید و پس از انتخاب کردن Storage preferences، محل دانلود را مشخص کنید.

بررسی چند قابلیت مهم و کاربردی گوگل مپ اندروید + تصاویر

فرستادن موقعیت از کامپیوتر خود به گوشی :

3

روش استفاده از گوگل مپ در کامپیوتر بسیار آسان تر از نسخه گوشی های همراه آن می باشد.

برای ارسال موقعیت خود از دسکتاپ به گوشی، باید Send to device را انتخاب نمایید. پس از آن یک نوتیفیکیشن به گوشی همراه شما ارسال می شود که موقعیت شما می باشد.

بررسی چند قابلیت مهم و کاربردی گوگل مپ اندروید + تصاویر

به این نکته توجه داشته باشید که برای ارسال موقعیت به گوشی، باید در کامپیوتر خود به اکانت گوگلی که از آن استفاده می کنید، وارد شوید.

روش دستیابی به نمای‌ خیابان :

4

برای استفاده از این قابلیت، روی مکان مورد نظر خود که می خواهید نمایی نزدیک از آن را مشاهده کنید نگه دارید و روی قسمتی که در پایین صفحه برای شما ظاهر می شود، کلیک کنید. این کار را در نشخه های دسکتاپ نیز می توانید انجام دهید.

بررسی چند قابلیت مهم و کاربردی گوگل مپ اندروید + تصاویر

ساختن Google Track از مکان‌ های مشاهده شده شما :

5

در نسخه های اخیر گوگل مپ، نام ویژگی Location History به Your Timeline تغییر پیدا کرده است.

با استفاده از این ویژگی می توانید مکان هایی را که از آن بازدید کرده اید را مشاهده نمایید. برای بهره بردن از آن، آیکون سه خط افقی ای را که در بالا سمت چپ قرار دارد انتخاب نمایید و گزینه Your Timeline را لمس کنید.

برای غیر‌فعال‌ کردن این ویژگی به Your timeline بروید و در آنجا بر روی آیکون Settings  که در بالا سمت ‌راست قرار دارد کلیک کنید و Timeline settings را انتخاب نمایید. در این قسمت می‌توانید تاریخچه مکان‌ های شما را حذف نمایید.

بررسی چند قابلیت مهم و کاربردی گوگل مپ اندروید + تصاویر

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی