شاید تابحال برای شما هم پیش آمده باشد که نیاز داشته باشید تا متنی را ویرایش کنید و یا آن را در فایل های خود نظیر پاورپوینت، word و غیره پیاده کنید. اما مشکلی که وجود دارد این است که متنی که دارید به صورت یک نوشته نیست. حال ممکن است این متن به صورت عکس گرفته شده از روی کتاب باشد و یا یک فایل پی دی اف !
در هر صورت چاره ای جز تایپ آن نیست. اما حل این مشکل به این سادگی ها نیست. چون کافیست تعداد زیادی عکس نیاز به ویرایش داشته باشد. آنگاه باید وقت بسیار زیادی برای تایپ مجدد بگذارید.

آموزش تبدیل تصویر به متن با ربات تلگرام Texify

اما اندروید سیتی امروز به معرفی یک راه حل ساده می پردازد. هرچند که فایل های پی دی اف را می توان با برنامه های دیگر به متن تبدیل کرد. اما برای تبدیل عکس به متن راه حل اساسی وجود ندارد. تنها کاری که می توان کرد استفاده از ربات تلگرام Texify می باشد.

برای شروع باید ربات Texify – Send photo and get the text را در تلگرام خود استارت بزنید. Texify در واقع به شما کمک خواهد کرد تا تصاویر اسکن شده را به متن تبدیل کنید.


1

برای شروع ابتدا آیدی Texifybot@ را در تلگرام خود وارد کنید.

آموزش تبدیل تصویر به متن با ربات تلگرام Texify

 

2

سپس دکمه Start را بزنید تا ربات راه اندازی شود.

 

آموزش تبدیل تصویر به متن با ربات تلگرام Texify

 

همانطور که مشاهده میکنیم پیامی دریافت می کنید که از شما می خواهد تا زبان مورد نظر را انتخاب کنید.

چهار دکمه وجود دارد که هر کدام مربوط به یک زبان است.

باید یکی از زبان ها را انتخاب کنید. (زبان موجود در عکس)

پس از آن ربات، پیامی را به شما ارسال می کند که در آن سعی دارد شیوه درست ارسال عکس را آموزش دهد. حال کافیست یک عکس صاف، بدون موج و شیب از صفحه روزنامه، مجله، کتاب و یا دفترچه خود بگیرید.

آموزش تبدیل تصویر به متن با ربات تلگرام Texify

 

3

عکس مورد نظر را برای ربات ارسال کنید و منتظر باشید تا آن را پردازش کند.

آموزش تبدیل تصویر به متن با ربات تلگرام Texify

3

در این مرحله پردازش ربات تمام می شود و متن تصویر را به صورت نوشته برای شما ارسال می کند.

آموزش تبدیل تصویر به متن با ربات تلگرام Texify


به همین سادگی می توانید متن قابل ویرایش را دریافت کنید. توجه داشته باشید که این ربات محدودیت هایی را اعمال کرده است که کاربران پس از مدتی باید برای استفاده، بهای آن را پرداخت کنند. تعرفه های متفاوتی در نظر گرفته شده است که می توانید هر یک از آن ها را تهیه کرده و عکس های خود را به متن تبدیل کنید. البته که با دعوت دوستان خود هم می توانید از تعرفه رایگان آن استفاده کنید. درصورتی که مایل نیستید به هر دلیلی، وجه پرداخت کنید به شما توصیه میکنیم از چندین اکانت استفاده کنید تا بتوانید تعداد زیادی عکس را به متن تبدیل کنید.

در صورتی که مایل هستید نظر خود را درباره این آموزش با ما درمیان بگذارید 🙂

 

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است.
آموزشکده اندرويد سيتی