ریپورت شدن در تلگرام   پیشگیری و راه حل + تصویریبا فراگیر شدن مسنجر تلگرام و افزایش کاربران این اپلیکیشن مشکلات و سوالات درباره ی آن نیز افزایش یافته است ، به طوریکه به تازگی برخی کاربران از مشکل اسپم شدن گلایه دارند و نمیدانند چرا این مشکل برایشان پیش آمده و نیز آگاهی کافی درباره ی روشهای خروج از اسپم نیز وجود ندارد. در این پست بیشتر راجع به این مشکل صحبت خواهد شد پس همراه ما باشید.


نکات کلی که لازم است درباره ی آنها بدانیم :

اسپم به چه معناست:

واژه ی Spam برای شخص یا شی مزاحم به کارمیرود و شخصی که برای سایرین اسپم یا آزار ایجاد کند،اسپمر شناخته میشود.

ریپورت شدن در تلگرام چیست؟

در هر مسنجر قوانینی برقرار است که در صورت عدم رعایت آنها ، کاربر به عنوان جریمه دچار محدودیتهایی میشود.در تلگرام نیز این قوانین برقرارند که باید مراقب بود که متناقض با آنها رفتار نکنیم تا دچار محدودیت نشویم.

قوانین تلگرام چه هستند:

ارسال پیام به افراد غریبه : در صورت ارسال پیام به حدود ۳۰ نفر از افراد غریبه که شماره ی شما جزو مخاطبین آنها نیست باعث شناخته شدن شما به عنوان اسپمر میشود.

 استفاده از شماره های مجازی: اگرچه این مورد در اکثر منابع ذکر نشده اما دیده شده برخی کاربران پس از ساخت شماره مجازی روی دستگاه به عنوان اسپمر تلقی شده اند.

گزارش شدن اکانت شما توسط تعدادی از مخاطبین: اگربرای شخصی که شماره ی شما را ندارد پیام بفرستید وی میتواند شمارا به عنوان مزاحم به تلگرام گزارش کند و اینکار با زدن روی قسمت تعیین شده امکان پذیر است که البته باید حدود ۵ نفریا بیشتر اینکار را انجام دهند.

ریپورت شدن در تلگرام   پیشگیری و راه حل + تصویری

*حذف اکانت و ثبت نام به تعداد زیاد در طی یک مدت کوتاه: این مورد اگر چه باعث اسپم شدن شما نمیشود اما باعث برخی محدودیت ها برای خط مورد نظر خواهد شد.


محدودیتهای ایجاد شده در زمان ریپورت شدن:

-اگرشما برای تلگرام یک اسپمر تلقی شوید دیگر امکان ارسال پیام به افراد غریبه ندارید، و تنها میتوانید برای دوستان و مخاطبین خود پیام بگذارید.

-امکان ساخت چت مخفی با سایر کاربران را نخواهید داشت.

-اگر یکبار اسپم شدید و بعد از مدتی دوباره به روال عادی برگشتید لطفا این بار با احتیاط بیشتری رفتار کنید زیرا در صورت گزارش مجدد این بار مدت زمان ایجاد محدودیت بیشتر خواهد شد ، مثلا اگر بار اول یک هفته اسپم بودید این بار مدت دو هفته یا بیشتر جریمه خواهید شد.


راههای جلوگیری از اسپم شدن:

-بهتر است در طی مدت کوتاه مثلا یک هفته برای افراد غریبه پیام شخصی ارسال نکنیم زیرا ممکن است اکانت شما را گزارش دهند.

-برای تبلیغات کانال و یا گروههایتان از روش تبادل استفاده کنید و اقدام به ارسال پیام تبلیغاتی برای تک تک اعضا نکنید.

-میتوانید از شماره های مجازی برای دعوت دیگران استفاده کنید، تا درصورت اسپم شدن نگرانی خاصی وجود نداشته باشد.


روشهای خروج از ریپورت تلگرام :

اگرشما به اشتباه اسپم شده اید میتوانید به ۴ طریق پیام خود را به تلگرام رسانده و اعلام کنید که اشتباهی در کار بوده است.

1

ارسال ایمیل به پشتیبان :

روش اول ارسال ایمیل به آدرس spam@telegram.org می باشد: باید متنی به زبان انگلیسی تایپ کرده و دلایل خود را بیان کنید و در آخر شماره ی خط ریپورت شده را به همراه کد کشور ذکر نمایید.مثال :

Dear support Telegram
Hi .My Account Wrongly Limited for Sending Message to people who i have not they phone number in my contacts. i’m sure that i don’t send spam and annoying messages to no body.please remove my account limitation

My Phone number: +98

@ : My Telegram ID

.

حتما در قسمت موضوع ایمیل عبارت Spamقید شود و نیز در پایان نامه شماره تلفن اکانت مذکور را به همراه کد ایران ۹۸+ ، آیدی خود را با @ تایپ کرده و ایمیلتان را وارد نمایید.
بعد از حدود ده روز امکان بررسی نامه شما خواهد بود و در طی این مدت نباید رفتارهای مشکوک ذکر شده را انجام دهید، تا آنجا که ممکن است پیام خصوصی نفرستید.