روش اسکرین شات گرفتن در دستگاه های مختلف + تصاویراسکرین شات گرفتن می تواند در بسیاری از کارها برای شما مفید و کارآمد باشد. با استفاده از این ویژگی می توانید به راحتی ازصفحه نمایش تمام دستگاه های خود عکس برداری کنید. در این مقاله از اندروید سیتی قصد داریم روش انجام دادن این کار را در  گجت های مختلف بررسی کنیم و به شما معرفی نماییم.


ویندوز ۷ و ۸ :

1

دراین نسخه ها تنها یک راه و قابلیت برای این کار وجود دارد.

برای گرفتن اسکرین شات از صفحه نمایش می توانید از دکمه Print Screen در کیبورد استفاده نمایید.

روش اسکرین شات گرفتن در دستگاه های مختلف + تصاویر

شکل و نام این دکمه در تصویر به شما نمایش داده شده است. البته باید دقت داشته باشید که با استفاده از این دکمه می توانید تصویر گرفته شده را در جایی برای خود paste کنید. این تصویر در برای شما ذخیره نمی شود و در کلیپ بورد ویندوز قرار می گیرد. برای paste کردن این تصویر، می توانید با فشردن دکمه های Ctrl+V این کار را انجام دهید. این کار زمانی برای شما مفید خواهد بود که می خواهید یک کپی از صفحه نمایش خود را در نرم افزار های Photoshop، Paint یا نرم افزار های دیگر به ویرایش آن بپردازید.

ویندوز ۸٫۱  و ۱۰ :

2

در نسخه های جدیدتر ویندوز ابزار ها و قابلیت های بهتری برای اسکرین گرفتن به شما ارائه داده شده است.

در این نسخه ها همان ویژگی ای که در بالا برای شما توضیح دادیم، وجود دارد اما نکته متمایز در این نسخه ها این است که می توانید با فشار دادن دکمه های Win و PrtScn از صفحه خود عکس برداری کنید. با انجام دادن این کار یک فایل برای شما ساخته می شود که که تصاویر در آنجا ذخیره خواهد شد.

روش اسکرین شات گرفتن در دستگاه های مختلف + تصاویر

این تصاویر در آدرس زیر ذخیره می شوند:

c:/Users/Your username/Pictures/Screenshots

البته از ابزار Snipping Tool نیز برای اسکرین شات گرفتن می توانید استفاده نمایید اما ما قصد داریم سریعترین راه برای این کار را به شما معرفی نماییم.

لپ تاپ های Microsoft’s Surface :

3

در این گجت های ویندوز یک راه بیشتر برای این کار وجود ندارد.

 برای انجام دادن این کار، باید سه دکمه Fn+Win+spacebar را همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، با هم فشار دهید تا اسکرین شات گرفته شود.

روش اسکرین شات گرفتن در دستگاه های مختلف + تصاویر

سیستم عامل مک :

4

روش های متعددی برای گرفتن عکس از صفحه نمایش در این سیستم عامل وجود دارد.

برای گرفتن یک عکس به صورت تمام صفحه، دکمه های Shift+Command+3 را با یکدیگر فشار دهید. سپس آن عکس به صورت مستقیم در دسکتاپ شما ذخیره خواهد شد. برای کپی کردن این عکس به داخل یک ویرایش کننده عکس، دکمه های Command+Control+Shift+3 را فشار دهید.

روش اسکرین شات گرفتن در دستگاه های مختلف + تصاویر

برای گرفتن تصاویر خاص بیشتر، Command+Shift+4 را فشار دهید تا یک ابزار برای شما باز شود. قسمتی از صفحه را که می خواهید از آن عکس برداری کنید مشخص نمایید تا عکس مورد نیاز برای شما گرفته شود.

iOS :

5

در همه دستگاه های این سیستم عامل یک راه بسیار ساده برای اسکرین شات گرفتن وجود دارد.

برای اسکرین شات گرفتن کافی است دکمه های Power و Home که در تصویر مشاهده می کنید، با یکدیگر فشار دهید.

روش اسکرین شات گرفتن در دستگاه های مختلف + تصاویر

این عکس های برای شما در فایلی در دوربین شما ذخیره خواهد شد.

Android :

6

در نسخه های مختلف اندروید، روش های مختلفی برای این کار وجود دارد.

برای مثال در اندروید ۴٫۰ برای اسکرین شات گرفتن از صفحه گوشی خود باید دکمه های Power کم کردن صدا را با هم فشار دهید. این عکس ها در قسمت Screenshots  برای شما ذخیره خواهد شد.

روش اسکرین شات گرفتن در دستگاه های مختلف + تصاویر

در نسخه های جدید تر و همچنین در گوشی های تازه ای که با این سیستم عامل منتشر شده اند، باید با فشردن دکمه های Power و Home این کار را انجام دهند.

روش اسکرین شات گرفتن در دستگاه های مختلف + تصاویر

در گوشی هایی مانند گلکسی اس ۸ و نوت ۸، برای اسکرین شات گرفتن به دلیل این که دکمه Home در آن ها وجود ندارد باید از روش اول برای این کار استفاده نمایند.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی