نکات لازم برای جلوگیری از هک شدن در تلگرام + تصاویر

حتما شما هم این عبارت را بسیار دیده اید ” هک تلگرام ، تضمینی “، یا ” دوستان و فرزندان خود را در تلگرام چک کنید” و عباراتی از این قبیل که همگی حکایت از هک کردن تلگرام و دستیابی به پیامهای دیگران را دارند.اما آیا به راستی میتوان تلگرام هک کرد، آیا هرکدام از ما که در تلگرام فعالیت داریم ممکن است توسط شخص دیگری چک شویم؟آیا میتوان از هک شدن در تلگرام جلوگیری کنیم؟در این آموزش سعی کرده ایم به طور کلی درباره ی این سوالات پاسخ دهیم…


هک تلگرام از شعار تا واقعیت !!

این روزها با توجه به افزایش کاربران تلگرام ، عبارت ” هک تلگرام ” بسیار بگوش میرسد و این باعث شده کاربران زیادی نگران این باشند که مبادا پیامهایشان توسط شخص دیگری کنترل میشود و اینکه هنگام چت با مخاطبشان آیا شخص سومی هم پیام ها را دریافت میکند یا خیر.

اینکه آیا تلگرام هک میشود یا خیر موضوعی است بسیار واضح ، چرا که در صورت وجود هکری این چنین توانا که بتواند کدهای بسیار پیچیده ی تلگرام را رمزگشایی کند چرا هنوز جایزه ی چندین میلیون دلاری تلگرام که برای هکر این برنامه در نظر گرفته شده ، دست نخورده باقی مانده است؟

نکات لازم برای جلوگیری از هک شدن در تلگرام + تصاویر

>> موضوعی که در اینجا مطرح میشود این است که واژه ی ” هک ” بسیار دور است از کاری که برخی برنامه نویسان انجام میدهند، زیرا هک عبارت است از دستیابی به تمام اطلاعات شخصی دیگران با استفاده از رمزگشایی الگوریتمهای برنامه نویسی و این بسیار مغایرت دارد با اینکه ما با استفاده از حیله بخواهیم کد امنیتی ۵ رقمی تلگرام را که هنگام ثبت نام برای کاربرانش میفرستد را بدست بیاوریم.

>> بسیاری از اشخاصی که ادعای هک شدن تلگرام خود را دارند با استفاده از همین روش در دام افتاده و کد امنیتی خود را در اختیار سایرین قرارداده اند، به طوریکه نادانسته رمز ارسالی خود را به دیگری گفته اند.

روش دیگری که برای بدست آوردن کد امنیتی تلگرام بکار برده میشود این است که با استفاده از لوگوی رسمی تلگرام اقدام به ساخت اکانت کرده و با آن پیامی مبنی بر اینکه ” مشکلاتی در حساب شما ایجاد شده و نیاز به ثبت نام مجدد دارید” یا ” بدلیل استفاده از تصاویر و پیامهای نامربوط اکانت شما غیرفعال شده است و باید مجددا کد امنیتی را برای ما ارسال کنید” برای شخص قربانی میفرستند و وی با قراردادن آن کد اطلاعات مخاطبین و یا پیامهای ارسالی و دریافتی خود را در اختیار دیگری قرار میدهد.

نکات لازم برای جلوگیری از هک شدن در تلگرام + تصاویر

اینکه چرا برخی افراد با دادن وعده های دروغ مانند” همسر و فرزندانتان را به صورت نامحسوس کنترل نمایید، آیا میخواهید پیامهای دوست خود را بخوانید، و … اقدام به تحریک افراد میکنند دلیل قانع کننده ای داردو آن اینکه به تعداد خریداران این نرم افزارها بیفزایند و سود خوبی بدست آورند.

نکته ی بسیار مهم در این زمینه این است که در صورت خرید این برنامه ها و استفاده از آن ممکن است خودتان نیز قربانی شوید و به جای اینکه شخص دیگری را هک کنید اطلاعات خودتان را نیز از دست دهید.


::. آیا خودمان در از دست دادن اطلاعاتمان نقشی داریم ؟

 >> اگر بدون داشتن اطلاعات کافی در زمینه ی فناوری اطلاعات اقدام به وبگردی و یا استفاده از مسنجرهای ارتباطی کنید ممکن است در دام افراد کلاهبردار افتاده و این کمبود دانش بتواند به بهای از دست رفتن اطلاعات و حتی تصاویر شخصی و خانوادگی شما تمام شود.

>> شخصی که بدون داشتن رمز دوم در تلگرام فعالیت میکند و به راحتی کد امنیتی خود را در اختیار سایرین قرار میدهد مسلم است که ضربه خواهد خورد.


::. روش های بالا بردن امنیت تلگرام:

۱- تحت هیچ شرایطی کد ارسالی از سوی تلگرام را برای دیگران ارسال نکنیم، حتی افراد نزدیک و مورد اطمینان.

۲- حتما و در اولین فرصت رمز دوم برای تلگرام خود فعال کنیم.

۳-حتی الامکان از نصب تلگرامهای متفرقه روی دستگاهمان خودداری کنیم و از تلگرام رسمی استفاده کنیم.

۴- گاهی وارد تنظیمات برنامه شده و از آنجا تمام نشستهای تلگراممان را کنترل کنیم و در صورت مشاهده ی فعالیت مشکوک آی پی شخص مشکوک را برداریم.

۵- در صورتی که از تلگرام تحت وب استفاده میکنید آن را در سیستمهای غیر امن مثل کافی نتها و کامپیوتر اقوام و… استفاده نکنیم.

۶- رباتهای متفرقه را Add نکنید و روی هر لینکی کلیک نکنید.

۷- در صورتی که نگران خوانده شدن پیامهایتان هستید حتما روی تلگرام تحت ویندوز یا اندرویدی خود رمز بگذارید.

۸- نرم افزارهای متفرقه ی موجود در سایتها را روی سیستمهای خود نصب نکنید زیرا ممکن است اولین قربانی خودتان باشید.

۹- در صورتی که با شخص متخلف و مشکوکی برخورد کردید که به نحوی سعی در بدست آوردن اطلاعاتتان میکند باید موضوع را به پلیس فتا www.cyberpolice.ir اطلاع دهید.

۱۰ – همواره در نظر داشته باشیم که دست یابی به اطلاعات شخصی دیگران و تلاش برای کنجکاوی در زندگی خصوصی بقیه کاری دور از انسانیت است چه بسا که اینکار ضررهای جبران ناپذیری بر روح و اعصاب دیگران به جای خواهد گذاشت.