نقد و بررسی بازی The Room: Old Sins

 

نسخه های سری بازیهای موبایلی The Room همیشه به سرعت در دسته محبوبترین بازیها قرار میگیرند. این سری بازیها به دلیل اینکه کاربران را با اشیای عجیب درگیر میکند و به آنها اجاره میدهد که با دستکاری کردن بعضی اجزا یا پیدا کردن نشانه ها، اسرار را کشف کنند، به سرعت مورد محبوبیت قرار میگیرند. این سری بازیها از بهترین بازیهای پازلی در سراسر جهان به شمار میروند. اولین سری این بازی در سال ۲۰۱۲ تنها برای سیستم عامل IOS به بازار آمد اما به سرعت توجه مخاطبین و البته منتقدین را به خود جلب کرد. بعد از آن کمپانی “فایرپروف گیمز” تصمیم به ارائه آن در سیستم عامل اندروید را گرفت و با محبوبیت بسیار خوبی از سوی کاربران مواجه شد. نقطه اوج محبوبیت این یری بازیها در سری دوم بود که این کمپانی با تجربه ای که در نسخه اول آن به دست آورده بود به خوبی بر روی نقاط ضعف بازی کار کرد و نسخه دوم بازی را با کیفیت تر و جذابتر به بازار عرضه کرد.

این سری بازیها دارای فضای ۳ بعدی جذابی هستند که کاربران به عنوان اول شخص خط داستانی بازی را دنبال میکنند. کار با تمام سریهای بازی بر روی گوشی بسیار آسان و روان است.

اما شاید جذابترین نسخه این سری بازیها، آخرین نسخه آن یعنی The Room: Old Sins باشد. این نسخه در سال ۲۰۱۸ و تقریبا به تازگی عرضه شده است. ابتدا در IOS و سپس برای اندروید ساخته شده است. به گفته سازندگان آن این نسخه بهترین نسخه این سری بازی ها میباشد.

بازی از یک شیروانی در خانه‌ای تاریک شروع میشود. این بازی برخلاف دیگر نسخه های آن دارای خط داستانی بوده است. به این معنا که شما میدانید به دنبال چه کسی میگردید و چرا باید این معما را حل کنید که آخرش به چه چیزی خواهید رسید. با حل کردن معماهای مختلف وارد مراحل مختلفی نیز میشوید. در کنار صفحه دوربینی وجود دارد که به کمک آن میتوانید چیزهایی را ببینید که با چشم غیر مسلح (بدون دوربین) امکان پذیر نیست. این دوربین کمک زیادی به شما میکند. هر محیط این بازی قوانین خاص خود را دارد به همین جهت است که بازی و معماها برای شما تکراری نخواهد شد. این یکی از مزیت های بازی برای محبوبیت آن به شمار میرود. اکثر بازی های پازلی روند یکسانی دارند. به عنوان مثال بازی monument valley با آن گرافیک و محیط جذاب، بعد از چند مرحله به یک نواختی میرسد و اگر جاذبه گرافیکی آن نباشد، بازی توسط کاربر رها میشود. اما سری بازیهای The Room با وجود فضاهای مختلف و معماهای گوناگون هرگز تکراری نخواهد شد. در این سری بازیها با چرخاندن و یا سوئیچ کردن اشیا و اجزایی که در فضا وجود دارد، به راه حل های مختلفی میرسید.

 

نقد و بررسی بازی The Room: Old Sins

 

برای بازی با The Room: Old Sins نیاز به بازی کردن تمام نسخه های قبلی بازی ندارید. در این نسخه از بازی از همان ابتدا با جملاتی که در زیر صفحه نمایش برای شما نمایش داده میشود، متوجه بازی، هدف و خط داستانی بازی خواهید شد. از همان ابتدا میدانید که باید به دنبال خانواده لاکوود باشید. شما محقق و کارآگاهی هستید که باید با حل معماها به دنبال این خانواده بگردید.

در این بازی تمام اتاق ها به هم متصل هستند. پس اگر چیزی را در حین بازی برداشتید و در آن اتاق به درد شما نخورد، در اتاقی دیگر حتما مفید خواهد بود. همه چیز در این بازی در کنار یکدیگر و باهم کار میکنند. در حین بازی، صداهایی مانند بارش باران و رعد و برقی را خواهید شنید که به وحشت و هیجان بازی می‌افزاید.

بازی با وجود سخت بودن، برای شما نکاتی را جهت کمک عنوان میکند. اگر در قسمتی بیش از حد صبر کنید این بازی به صورت خودکار، چیزهایی را به شما نشان میدهد که میتواند به حل معما کمک کند. این بازی ذهن شما را درگیر میکند و مستلزم تمرکز زیادی است. البته تمام بازی های پازلی به این گونه هستند اما به تدریج تکراری شده و از سختی آن ها در مراحل بعدی (به دلیل تکراری شدن معماها) کاسته میشود. در این بازی اما درجه سختی یا بالا میرود و یا در همان حد باقی میماند. البته که در مراحل ابتدایی بازی درجه سختی آن بسیار پایی است اما رفته رفته سخت و یا ثابت میماند.

 

نقد و بررسی بازی The Room: Old Sins

 

در این بازی به طراحی توجه ویژه ای شده است. تمام اجزا و اِلمان‌ها در این بازی با جزئیات طراحی شده اند. در بعضی اتاق ها شاهد عتیقه جات، دست نوشته ها و اجزایی  هستیم که به مرموز بودن بازی کمک میکند. فضاها و در کل خانه از روی هدف به طوری طراحی شده که تاریک و متروک باشد (موسیقی متن هم به این موضوع کمک زیادی کرده است). به این بازی از لحاظ گرافیکی و کیفیت، هیچ ایرادی وارد نیست. بازی جذاب، روان، سه بعدی و بسیار بسیار خلاقانه است. فاکتورهایی که یک بازی پازلی به آن نیاز دارد را این بازی یک جا دارا است.

 

در انتها اگر به بازیهای پازلی علاقه مند هستید، باید این بازی را تجربه کنید. این بازی میتواند ساعت ها شما ار سرگرم نگاه دارد. بازی با وجود داشتن کیفیت بالا و مراحل و معماهای خلاقانه هیچ گاه تکراری و خسته کننده نخواهد شد. یکی دیگر از مزیت های این بازی برخلاف بازیهای دیگر آن است که پرداخت درون برنامه ای ندارد. این یکی از سیاست های خوب کمپانی فایرپروف گیمز است. این بازی ۵ دلار است و دیگر نسخه های آن نیز هنوز رایگان نشده اند. با این وجود همچنان طرفدار زیادی دارد که در سراسر جهان همچنان این بازی را خریداری و استفاده میکنند. نظرات کاربران درباره این بازی به صورت اکثریت مثبت و این بازی در بین کاربران محبوب بوده است. اب وجود تمام این توضیحات، این بازی میتواند یکی از بهترین بازیهای سال ۲۰۱۸ باشد.

 

این بازی و دیگر نسخه های قبلی آن را میتوانید به صورت رایگان از سایت اندرویدسیتی دانلود کنید.

 

 

آیا شما تجربه بازی با سری بازیهای The Room و یا آخرین نسخه آن را داشته اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی