معرفی اپلیکیشن های مذهبی مخصوص ماه مبارک رمضان

با فرا رسیدن ماه میهمانی خدا لازم است ارتباطمان را با خدا تقویت کرده و پیوندی دوباره با قرآن داشته باشیم. اپلیکیشن های اندرویدی در این مسیر معنوی نیز همراه ما هستند تا بتوانیم بهتر از گذشته با آیات ملکوتی قرآن کریم انس داشته باشیم. در اینجا چندی از بهترین و جامعترین برنامه های مذهبی-قرآنی را برایتان گردهم آورده ایم که امید است از آنها نهایت بهره را ببرید.


1

نرم افزار قرآن صوتی برای جزءخوانی :

با شروع این ماه گرانقدر مسلمانان جهان انس بیشتری با آیات نورانی قرآن کریم گرفته و سعی در تلاوت کل قرآن دارند. بنابراین وجود چنین برنامه قرآنی روی دستگاه تلفن ضروری است زیرا میتوانید در هر جا و هر مکان که باشید مشغول تلاوت شده و از ثواب معنوی آیات بهره مند شوید.

ویژگی هایی که این برنامه را نسبت به سایر نمونه ها متمایز میسازد، داشتن چهار ترجمه انگلیسی و ۴۵ ترجمه ی مختلف به زبان های رایج دنیا میباشد. همچنین پخش صوتی آیات با صدای قاریان برجسته ی دنیا همچون عبدالباسط، منشاوی و غیره باعث میشود بتوانید با دقت بیشتری به جزءخوانی بپردازید.

معرفی اپلیکیشن های مذهبی مخصوص ماه مبارک رمضان

دانلود نرم افزار ” قرآن مجید – Quran Majeed “

وجود انواع تم های رنگی و نیز قبله یاب دقیق و سیستم پخش اذان خودکار از دیگر قابلیت های این اپلیکیشن جامع قرآنی است.

2

نرم افزار جامع قرآن کریم برای روخوانی :

iQuran یکی دیگر از برنامه های قرآنی است که با نصب آن میتوانید تمامی سوره ها و آیات قرآن کریم را جستجو کرده و از شماره صفحه ی مدنظرتان شروع به تلاوت نمایید. گویی که دقیقا کتاب شریف قرآن را بدست گرفته و امکان ورق زدن صفحات وجود دارد. خط خوانا و زیبای عثمان طه و نیز سیستم بزرگنمایی حروف باعث میشود به راحتی مشغول قرائت شده و حتی در صورت نیاز از پخش صوتی قاریان ممتاز دنیا استفاده کنید. میتوانید کنار آیه تلاوت شده نشانه بگذارید تا در زمان های دیگر به راحتی صفحه مدنظر را بیابید.

معرفی اپلیکیشن های مذهبی مخصوص ماه مبارک رمضان

دانلود نرم افزار ” آی قرآن – iQuran “

3

نرم افزار پخش اذان و ادعیه مخصوص ماه رمضان:

تمامی روزهای این ماه پربرکت دارای ادعیه و آداب مخصوصی هستند که به جا آوردن آنها ثواب و برکت روزه را دو چندان میکند. بنابراین داشتن یک چنین برنامه ای کمک میکند به سادگی به لیست کاملی از دعاها، مناجات ها و سایر اعمال مربوط به روزهای ماه دسترسی داشته و مشغول خواندن آنها شوید. قابلیت های این برنامه تنها به این مورد منتهی نمیشود. داشتن سیستم پخش اذان هنگام سحر و افطار، قبله یاب طبق منطقه جغرافیایی کاربر و نیز گردآوری مطالب و نکات مخصوص روزه داری باعث شده تا بتوان آن را به عنوان یکی از کاملترین برنامه های مخصوص ماه رمضان معرفی نمود.

معرفی اپلیکیشن های مذهبی مخصوص ماه مبارک رمضان

دانلود نرم افزار ” اذان – Athan Ramadan “

پخش اذان پنج مرتبه در روز و نمایش زمان باقی مانده برای هر نماز از ویژگی های برجسته این اپلیکیشن مذهبی میباشد.

4

برنامه یادآور فرائض و واجبات مخصوص ماه رمضان :

بی شک Muslim Pro نامی آشنا میان تمامی مسلمانان جهان است زیرا توانسته تمامی نیازهای مذهبی کاربران را در قالب یک نرم افزار ارائه دهد. با نصب این برنامه میتوانید علاوه بر قرائت صوتی آیات قرآن مجید، به لیست کاملی از ادعیه و زیارات مخصوص هر روز دسترسی داشته و یا اعمال مربوط به هر روز را مطالعه نمایید.

استفاده از تم های زیبا، طراحی شیک و رابط کاربرپسند کمک میکند تا به راحتی با گزینه های داخل برنامه تعامل داشته باشید. علاوه براین، سیستم پخش اذان، قبله ی نمای دقیق داخل برنامه گنجانده شده تا از زمان دقیق اذان محلی آگاه شوید.

معرفی اپلیکیشن های مذهبی مخصوص ماه مبارک رمضان

دانلود نرم افزار ” مسلم – Muslim Pro “

5

برنامه مفاتیح الجنان و دعاهای روزانه ماه رمضان :

کتاب “مفاتیح الجنان” یکی از جامعترین کتب مذهبی میان مسلمین است که تمامی اعمال و آداب روزهای سال و زیارات مخصوص ناحیه های مقدسه در آن گردآوری شده است. این اپلیکیشن نیز شامل مطالب کتاب مفاتیح بوده و با نصب آن میتوانید در هرجا و هر زمان که بخواهید به لیست کاملی از اعمال این ماه دسترسی داشته باشید. هنگام زیارت ائمه معصوم، اعمال دقیق آن مکان را به جا آورده و بدون نیاز به حمل فیزیکی این کتاب، مشغول تلاوت آیات و ادعیه های مخصوص شوید.

معرفی اپلیکیشن های مذهبی مخصوص ماه مبارک رمضان

دانلود نرم افزار ” برنامه مفاتیح الجنان “

وجود دعای جوشن کبیره و لیست کاملی از ادعیه و اعمال مهم شبهای قدر از دیگر قابلیت های نرم افزار مفاتیح الجنان میباشد.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی