گام های موثر برای ثبت تصاویر در شب با گوشی اندروید + تصاویرشاید یکی از مهم ترین دغدغه هایی که بسیاری از افراد در عکس برداری دارند، گرفتن عکس در شب باشد. اکثر کسانی که در شب می خواهند عکس بگیرند از فلش دوربین استفاده می کنند ولی این کار درست نمی باشد. در این مقاله از اندروید سیتی، قصد داریم  به شما چند راه کوتاه و مختصر را آموزش دهیم تا به راحتی بتوانید عکس های بهتری را در نور کم و شب بگیرید. این کار بسیار ساده می باشد فقط کافی است تمامی مراحل را با ما همراه باشید تا بهترین روش را برای خود انتخاب نمایید.


روشن کردن حالت HDR :

1

با فعال کردن این حالت، شما می توانید تفاوت بین نقاط تاریک و روش صحنه را مشاهده نمایید.

برای عکس برداری از یک منظره نور پس زمینه را با توجه به مقدار نوری که موجود می باشد کم کنید. پس از آن که این حالت را فعال می کنید، گوشی اندروید شما سه عکس می گیرد که می توانید بهترین آن ها را انتخاب نمایید.

گام های موثر برای ثبت تصاویر در شب با گوشی اندروید + تصاویر

برای فعال کردن این حالت در گوشی خود، آیکون Mode را لمس نمایید و آیکونی که نام این ویژگی داخل آن نوشته شده است، انتخاب نمایید.

استفاده از Self-Timer :

2

استفاده از Self-Timer می تواند یک راهکار خوب به شمار بیاید.

این گزینه نه تنها به شما زمان مناسب برای پیدا کردن زاویه خوب گرفتن عکس را فراهم می کند، بلکه به شما کمک می کند تا عکستان تار نشود. به شما پیشنهاد می شود از زمان ۵ یا ۱۰ ثانیه استفاده نمایید.

گام های موثر برای ثبت تصاویر در شب با گوشی اندروید + تصاویر

روشن کردن فلش یا نور گوشی :

3

همان طور که در مقدمه کمی برای شما توضیح داده شد، فلش زدن در تاریکی شب برای عکس برداری یک کار عمومی و همیشه روشی مناسب نمی باشد.

این امکان وجود دارد از هر چیز که در حال عکس برداری هستید، بسیار روشن یا حتی بسیار تاریک باشد.

به جای فلش زدن می توانید از نور هایی که در اطرافتان موجود می باشد استفاده نمایید. برای مثال اگر در خیابان هستید، می توانید از نور چراغ برق ها برای عکس برداری استفاده نمایید.

فعال کردن گزینه pro :

4

شاید تا به حال گزینه pro را در صفحه دوربین خود مشاهده کرده باشید.

این فکر که با استفاده از این گزینه می توانید عکس های حرفه ای را در شب بگیرید، در اشتباه هستید زیرا کاربرد این بخش چیز دیگری می باشد. در این قسمت شما می توانید تنظیمات را به صورت دستی تغییر دهید. پس از روش های دیگر این مقاله برای گرفتن عکس استفاده نمایید.

افزایش ISO به ۴۰۰ :

5

این تنظیم برای سطح حساسیت به نور می باشد. بیشترین میزان این ویژگی روشن ترین عکس را برای شما به وجود می آورد.

برای آن دسته از گوشی هایی که می توانید ISO را تغییر دهید، آن را تا عدد ۴۰۰ بیاورید. این کار باعث می شود تا برای عکس برداری نیاز به فلش نداشته باشید.

این قسمت برای تنظیم کردن میزان حساسیت به نور می باشد. بالاترین میزان این قسمت، روشن ترین عکس را برای شما می گیرد. میزان آن را می توانید به صورت دلخواه تغییر دهید. این کار می تواند جایگزینی برای فلش زدن باشد. پس میزان آن را در عدد ۴۰۰ قرار دهید تا کمی روشن تر عکس گرفته شود.

گام های موثر برای ثبت تصاویر در شب با گوشی اندروید + تصاویر

بیشترین میزان این ویژگی بعضی وقت ها مناسب نمی باشد. برای تغییر دادن میزان ISO به برنامه دوربین خود بروید و در قسمت pro آن را تغییر دهید. تنظیم ISO باید در حد وسط تنظیم شود.

با استفاده از چند روش کوتاه و مختصری که برای شما توضیح داده شد، می توانید عکس های مطلوب تری را در شب بگیرید و دیگر نگران تار شدن و مشکلات دیگر در شب نباشید.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی