آموزش حذف لینک‌های موجود در فایل‌های ورد مایکروسافت + تصاویرشاید دیده باشید زمانی که یک متن را از داخل صفحات وب کپی کرده و درون یک صفحه ورد پیست می‌کنید، پر از لینک می‌باشد و ممکن است شما را اذیت کند. با چند راه بسیار ساده می‌توانید این لینک‌ها را حذف کنید. برای این کار کافی است آموزش زیر را دنبال کرده و به انتخاب خود یکی از روش‌ها را استفاده نمایید.


پیست‌کردن متن بدون لینک در ورد با استفاده از Paste Special:

1

ابتدا یک صفحه برای خود باز کنید.

متن پر از لینک مانند تصویر است.

آموزش حذف لینک‌های موجود در فایل‌های ورد مایکروسافت + تصاویر

پس از باز کردن یک صفحه، از این اطمینان پیدا کنید که در پنجره Home هستید و پس از آن روی آیکون Paste کلیک کرده و Keep Text Only را که آیکون سمت راست می‌باشد انتخاب نمایید. وقتی ماوس خود را روی این آیکون می‌برید، نام آن نمایش داده می‌شود. همچنین می‌توانید در متن راست‌ کلیک کرده و گزینه‌ی Keep Text Only را انتخاب نمایید.

آموزش حذف لینک‌های موجود در فایل‌های ورد مایکروسافت + تصاویر

با این کار ساده متنی که پیست می کنید بدون هیچ لینکی برای شما قرار داده می‌شود.

پاک‌کردن لینک‌ها در متن موجود در ورد:

2

اگر در متنی که دارید لینک موجود است، متنی که دارای لینک می‌باشد را انتخاب کنید ( مارک کردن ) و دکمه‌های Ctrl+Shift+F9 را با‌هم فشار دهید. پس از آن، متن بدون لینک خواهد شد.

آموزش حذف لینک‌های موجود در فایل‌های ورد مایکروسافت + تصاویر

3

همچنین برای حذف‌ کردن یک لینک، روی آن لینک کلیک ‌راست کنید و گزینه‌ی Remove Hyperlink را انتخاب نمایید.

آموزش حذف لینک‌های موجود در فایل‌های ورد مایکروسافت + تصاویر

انواع روش ها برای این کار وجود دارد ولی ما قصد داشتیم چند مورد از آسان ترین و سریعترین روش ها را برای شما بازگو کنیم تا به راحتی لینک های موجود در متن های خود را از بین ببرید. این ویژگی به صورت پیش فرض در تمامی نسخه های مایکروسافت ورد فعال می باشد ولی در صورت نیاز به راحتی می توانید آن را غیر فعال نمایید.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی