لالیگا در کنگره جهانی موبایل امسال (2018)!!

 

 

لالیگا، لیگ برتر فوتبال اسپانیا، از فرصت استفاده کرد و در کنگره جهانی موبایل امسال تکنولوژی های جدید خود را در ارتباط با پخش مسابقات فوتبال، نشان داد. این سازمان با همکاری شرکت اینتل، تکنولوژی های جدیدی را برای پخش مسابقات برای بینندگان فراهم آورده است. او این امکان را به بیننده میدهد تا در بازپخش صحنه ها بتواند بازدیدی ۳۶۰ درجه از صحنه های مختلف مسابقه داشته باشد. این شرکت از تکنولوژی True View (نمایش واقعی) برای واقعیت افزوده ها و آمار واقعی استفاده میکند. از این تکنولوزی اخیرا در NBA  (مسابقات جهانی بسکتبال) و NFL (مسابقات جهانی فوتبال آمریکایی) پیاده سازی شده است.

استفاده از واقعیت افزوده های واقعی و مجازی در طول مسابقات فوتبال

واقعیت های مجازی و واقعیت های افزوده، هر دو به صورت باورنکردنی ای در زندگی روزانه ما نقش پیدا کرده اند. پس اگر هنوز تکنولوژی در تسخیر کردن قلب جوامع امروزی موفق نبوده، لالیگا این پروسه را به سرعت طی میکند. لالیگا، این لیگ قهرمانان طی قراردادی که با شرکت اینتل تنظیم کرده، این امکان را به طرفداران فوتبال میدهد که دسترسی بیشتر و واضحتری به صحنه های حساس و غیر حساس فوتبالی داشته باشند. این قرارداد این امکان را میدهد تا در طول مسابقات فوتبال از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده استفاده شود. این امکانات به تدریج در تمام استادیوم های اسپانیا پیاده سازی میشود.

برای پیاده سازی این تکنولوژی، ۳۸ دوربین در اطراف و سراسر استادیوم نصب میشود. عکس های ۲بعدی مونتاژ شده و به سرعت به ویدوئویی ۳۶۰ درجه تبدیل میگردد. این ویدئو به علاوه ی تصاویری که دوربینهای هوایی از بالا گرفته اند، نتیجه نهایی این پروسه میشود. افرادی که در کنگره جهانی موبایل امسال شرکت و از این تکنولوژی استفاده کرده اند، میگویند: شما میتوانید بازی های را به صورت ۳۶۰ درجه و زنده ببینید؛ همچنین میتوانید آمارهای بازی را نیز در لحظه مشاهده کنید. تجربه لذت بخشی بود و مانند این بود که در کنار تلویوزیون به حالت نشسته، در حال غواصی کردن در زمین فوتبال هستیم.

 

لالیگا در کنگره جهانی موبایل امسال (2018)!!

 

 

لالیگا برنامه دارد تا محتوا و صحنه های بعد از بازی را با همین تکنولوژی در اختیار افراد بگذارد تا آنها بتوانند از هر زاویه ای که میخواهند بهترین و حساسترین صحنه های مسابقات را مشاهده کنند.

NFL (مسابقات جهانی فوتبال آمریکایی) از تجارت، تبلیغات، بازاریابی و پخش مسابقات در سال ۲۰۱۶ موفق به کسب در آمد بالای ۷٫۸ میلیارد دلار شد. این در حالی است که لالیگا در همان فصل حدود ۳٫۶ میلیارد دلار درآمد داشته که ۳۳۰ میلیون دلار آن از پخش مسابقات بوده است. این تفاوت فاحشی است به این دلیل که لالیگا هم طرفداران بسیار بسیار زیادی در سراسر جهان دارد که شعار آنها نیز “فوتبال یعنی زندگی” است.

لالیگا تکنولوژی های مختلف مانند دوربین Skycam (دوربین هوایی) را از NBA  و NFL الهام گرفت. حالا تکنولوژی واقعیت های مجازی و واقعیت های افزوده در طول مسابقات را نیز باز از NBA  و NFL الهام گرفته است.

با این ۳۸ دوربین نصب شده در استادیوم ها دیگر چیزی برای از دست دادن وجود ندارد. با این تکنولوژی میتوانید همان چیزی که بازیکن میبیند را ببینید. به این ترتیب میتوانید تصمیمات و حرکات او را بررسی و تحلیل نمایید. در این واقعیت های مجازی میتوانید آمار لحظه به لحظه بازی را در صفحه نمایش مشاهده کرده و حتی خط آفساید را نیز با کمک Laser wall تشخیص دهید.

 

لالیگا در کنگره جهانی موبایل امسال (2018)!!

 

با این تکنولوژی ها در مدت زمان کوتاهی، فوتبال، ورزشی مدرن تر از قبل خواهد شد. در نتیجه دیدن و دنبال کردن آن نیز از همیشه لذت بخش تر میشود.

نظر شما درباره این تکنولوژی ها چیست؟ برای ما بگویید که طرفدار کدام تیم بزرگ اسپانیایی هستید؟ رئال مادرید؟ یا بارسلونا؟

 

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی