روش های موثر در افزایش عمر باتری آی پد + تصاویریکی از مشکلات رایجی که برای بسیاری از کاربران به وجود می آید، کاهش عمر باتری گوشی ها و تبلت ها می باشد. در این مقاله قصد داریم روش های افزایش عمر باتری آی پد را به شما آموزش دهیم تا مدت بیشتری بتوانید از باتری خود استفاده نمایید و همچنین با انجام چند روش ساده، شارژ باتری دستگاهتان دیرتر تمام می شود.


1

کم کردن نور صفحه : یک راه بسیار ساده برای ذخیره کردن شارژ باتری، کم کردن نور صفحه نمایش می باشد.

دقت داشته باشید هر چه نور صفحه شما کم تر باشد برای ذخیره انرژی بهتر است. برای این کار با کشیدن در پایین صفحه نمایش، منوی تنظیمات را برای خود بالا بیاورید. سپس داخل تنظیمات شوید و گزینه‌ی Display & Brightness را انتخاب نمایید و پس از آن نور صفحه خود را به صورت دلخواه تنظیم نمایید.

روش های موثر در افزایش عمر باتری آی پد + تصاویر

2

خاموش کردن بلوتوث، وای فای و AirDrop : تمامی ویژگی های بی سیمی که در دستگاه شما تعبیه شده است، از شارژ باتری شما استفاده می کنند.

برای مثال اگر به وای فای نیاز ندارید می توانید آن را خاموش کنید. برای خاموش کردن این قابلیت ها، با همان منوی پایین صفحه را بالا بیاورید و آن ها را خاموش کنید.
3

چک کردن ایمیل ها به صورت دستی : اگر ایمیل های خود را بر روی یک دستگاه دیگر غیر از آی پد خود چک می کنید، می توانید در این دستگاه خود چک کردن خودکار ایمیل ها را غیر فعال کنید.

برای این کار می توانید ایمیل های خود را به صورت دستی انجام دهید. به قسمت تنظیمات بروید گزینه Mail را و بر روی Fetch News Data بزنید. پس از آن گزینه Manually را انتخاب کنید.

روش های موثر در افزایش عمر باتری آی پد + تصاویر

اگر ایمیل های خود را در دستگاهی دیگر چک می کنید، می توانید قابلیت چک کردن خودکار ایمیل در آی پد خود را غیر فعال نمایید. ایمیل های خود را می توانید به صورت دستی چک نمایید. به قسمت تنظیمات بروید و گزینه Mail را انتخاب کرده و به Fetch News Data بروید. پس از آن Manually را لمس کنید.

4

مشاهده برنامه های پر مصرف : با رفتن به تنظیمات می توانید برنامه هایی که بیشتر از همه مصرف باتری دارند، را مشاهده نمایید.

برای این کار در تنظیمات Battery را انتخاب نمایید و در زیر قسمت Battery Usage می توانید تمامی برنامه هایی که از باتری استفاده می کنند را ببینید.

روش های موثر در افزایش عمر باتری آی پد + تصاویر

5

کاهش دادن زمان قفل کردن : کاهش دادن زمان این ویژگی نه تنها باعث افزایش عمر باتری شما می شود، بلکه برای امنیت دستگاه شما نیز می تواند مفید باشد.

برای کاهش دادن زمان قفل شدن صفحه به صورت خودکار، باید در تنظیمات به Display & Brightness بروید و در بخش Auto-Lock این کار را انجام دهید.

روش های موثر در افزایش عمر باتری آی پد + تصاویر

6

غیر فعال کردن سرویس های مکان برای برنامه های خاص : برخی از برنامه های شما برای کارایی بهتر نیاز دارند که به موقعیت و مکان شما دسترسی داشته باشند.

همچنین ممکن است از برخی ان ها استفاده نکنید پس می توانید آن ها را غیر فعال نمایید.

روش های موثر در افزایش عمر باتری آی پد + تصاویر

برای غیر فعال کردن به Privacy رفته و Location Services را انتخاب کنید. سپس یک لیست از برنامه ها برای شما آورده می شود که هر کدام را نمی خواهید غیر فعال نمایید.

7

غیر فعال کردن Handoff : اگر از قابلیت Handoff استفاده نمی کنید، برای بهبود در باتری و مصرف انرژی می توانید آن را غیر فعال نمایید.

این ویژگی به شما کمک می کند یک کار در دستگاه دیگر از این سیستم عامل به پایان برسانید. برای غیر فعال کردن آن، به تنظیمات بروید و در General، گزینه‌ی Handoff را انتخاب کرده و غیر فعال نمایید.

روش های موثر در افزایش عمر باتری آی پد + تصاویر

برخی از ویژگی ها و امکانات آی پد ممکن است برای شما قابل استفاده نباشد. یعنی فقط در حال مصرف شارژ و عمر باتری شما می باشند. برای طول عمر باتری دستگاه خود می توانید آن ها را غیر فعال نمایید. غیر فعال کردن ویژگی ها مشکلی برای شما به وجود نمی آورد.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی