شاید در زمان قدیم که تنها کارایی تلفن های همراه یک تماس گرفتن و پیامک فرستادن بود، خاموش شدن گوشی ها تاثیری در روند زندگی روزمره کاربران نداشت. اما اکنون که زندگی بشر روز به روز ماشینی تر می شود نمیتوان کتمان کرد که نبودن گوشی های هوشمند، اختلال هایی در کار ها بوجود می آورد. مثال های ساده ای در این زمینه می توان زد. کافیست یک روز تلفن همراه شما در زمانی که باید روشن باشد، شارژ تمام کند و خاموش شود! در همین لحظه هست که دیگر نمیتوانید موزیک گوش کنید، مسیر خود را روی مپ پیدا کنید، پرداخت های بانکی را با همراه بانک انجام دهید و غیره. از این رو در این مقاله همراه شماییم تا راه حل هایی ساده اما کارآمد را بگوییم. اگر موارد زیر را انجام دهید هم به عمر مفید باتری خود اضافه می کنید و هم در ساعات بیشتری با تلفن همراه خود کار می کنید. هر چند که این راهکار ها بسیار جزئی هستند و راه حل جدی برای این باتری های لیتیومی پیدا نشده است، اما همین موارد کوچک هم در بیشتر روشن ماندن گوشیتان تاثیر به سزایی دارد.

چطور شارژ گوشیمان را بیشتر نگه داریم ؟


اینترنت گوشی را خاموش کنید

جالب است بدانید بیشترین مصرف باتری های تلفن همراه، توسط اینترنت (دیتای همراه و وای فای) انجام می شود. پس در مواقعی که نیازی به اینترنت خود ندارید آن را خاموش کنید. بسیاری از کاربران در صورتی که دیتا تلفن همراهشان روشن است، گوشی خود را کنار می گذارند. توجه داشته باشید که این مورد یکی از علل اصلی کاهش باتری می باشد.

همچنین زمانی که از وای فای ثابت، مثلا وای فای منزل، محیط کار و دانشگاه دور می شوید و اتصال قطع می شود حتما وای فای را خاموش کنید. عده ای فکر میکنند همین که از وای فای دور شده اند و اتصال قطع شده است، دیگر از این طریق انرژی زیادی مصرف نمی شود. اما باید بدانید وقتی اتصال شما با روتر قطع می شود، دستگاه اندرویدی شما به طور مدام در حال یافت شبکه ی جدیدی می باشد. از این رو می توان گفت انرژی بیشتری صرف این جستجوی بدون هدف می شود. بخصوص که اگر در حال رانندگی و یا هر حرکت دیگری باشید، این جستجو بیشتر خواهد شد. به طور مثال شما در حال پیاده روی در خیابان ها هستید و وای فای دستگاه اندرویدی شما روشن است. وای فای به سرعت شبکه های اطراف را پیدا می کند و پس از تلاش برای اتصال، دوباره شما جابجا می شوید و این تلاش بیهوه به پایان می رسد. کافیست مجدد از جایی رد شوید تا این داستان دوباره و دوباره تکرار شود تا جایی که باتری شما تا حد زیادی کم شود !

چطور شارژ گوشیمان را بیشتر نگه داریم ؟


نرم افزار های غیر ضروری را حذف کنید

توجه داشته باشید که برنامه های سنگین به شدت در مصرف بیهوده باتری نقش دارند. البته که منظور از این جمله این نیست که هر برنامه ای حجم زیادی داشت پس شارژ بیشتری مصرف می کند باید آن را حذف کنیم ! خیر

حتی در مواقعی برنامه هایی با حجم بسیار کم مصرف چشم گیری دارند. برای اینکه این نوع برنامه ها را تشخیص دهید، وارد تنظیمات دستگاه اندرویدی خود شوید. سپس از قسمت باتری برنامه هایی که بیشترین مصرف را دارند و ضرورت چندانی ندارند را حذف کنید. البته کافیست وارد تنظیمات باتری شوید تا ببینید قسمت اول و دوم معمولا مربوط به سیستم عامل می باشد. گزینه هایی که سیستمی هستند را دستکاری نکنید.

چطور شارژ گوشیمان را بیشتر نگه داریم ؟


اتصالات غیر ضروری را خاموش کنید.

اتصالات هم از مواردی هستند که اکثر کاربران از آن ها غافل می شوند. در صورتی که مقدار قابل توجهی از باتری را مصرف کرده و انرژی را کاهش می دهند. هر چند که روشن بودن همیشگی آنها الزامی نیست. می توان با بهینه سازی ساعات مصرف، از هدر رفتن باتری جلوگیری کرد.

به طور مثال بلوتوث، NFC، GPS، LTE اتصالاتی هستند که نیاز نیست همیشه روشن باشند. پس در صورتی که نیازی به آن ها نداشتید، آنها را خاموش کنید.

چطور شارژ گوشیمان را بیشتر نگه داریم ؟


تنظیم نور صفحه نمایش

یکی دیگر از اصلی ترین دلایل مصرف بی رویه شارژ گوشی، نور صفحه نمایش می باشد. در اصل هرچه صفحه نمایش شما بزرگتر باشد شارژ بیشتری مصرف خواهد شد. برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید، در مکان هایی که می توانید به خوبی صفحه را مشاهده کنید، نور صفحه نمایش را تا جایی که ممکن است کم کنید. این امر در روند مصرف شارژ تاثیر به سزایی دارد.

چطور شارژ گوشیمان را بیشتر نگه داریم ؟

 

به طور کل در یک نگاه : 

همانطور که ذکر شد بسیاری از این کارها تاثیر مستقیم روی باتری موبایل دارند و باعث می شوند شارژ گوشی خیلی زود تمام شود. با همین نکات ریز و کوچک می توان به خوبی جلوی مصرف بی رویه شارژ گوشی را گرفت.

 

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است.
آموزشکده اندرويد سيتی