در آپدیت های اخیر اینستاگرام شاهد اضافه شدن قابلیتی بودیم که به واسطه آن، کاربران از فعالیت های یکدیگر مطلع می شدند. به این حالت که در قسمت دایرکت چراغ سبز رنگ کوچکی ظاهر می شود و همانند تلگرام وضعیت آنلاین بودن یا نبودن شما را به نمایش می گذارد. از این طریق افرادی که با شما گفتگو داشته اند، می توانند آخرین بازدید شما را مشاهده نمایند. در این آموزش، شما یاد می گیرید که چطور فعالیت های خود را از معرض دید دوستانتان پنهان کنید.

آموزش پنهان کردن آخرین بازدید در اینستاگرام


همان طور که در عکس مشاهده میکنید در قسمت دایرکت، وضعیت آنلاین بودن کاربران مشخص می باشد. به این طریق وقتی شما به دوستان خود پیام می دهید، آخرین  زمان فعالیت شما برای آنها قابل مشاهده است و این چیزیست که بسیاری از کاربران را ناراضی کرده است! اما راه حلی برای حل این مسئله وجود دارد.

آموزش پنهان کردن آخرین بازدید در اینستاگرام

به طور معمول، این قابلیت برای پروفایل های تجاری می تواند یک موقعیت خوب باشد که نشان می دهد آنها در حال آماده شدن برای چت کردن با مشتریان بالقوه هستند و می توانند به سوالات مشتریان خود پاسخ دهند. حتی برای پیج های شخصی نیز کارایی دارد. دوستان یا طرفداران شما متوجه خواهند شد که در روزهای خاصی فعال هستید، و به این شکل می دانند که چه زمانی انتظار پست های جدید را داشته باشند، یا بدانند که می توانند با شما چت کنند.

اما برای بسیاری دیگر، این یک مزاحمت بزرگ است. خوشبختانه Instagram به شما امکان می دهد که این ویژگی را کاملا غیر فعال کنید. با خاموش کردن این قابلیت، کاربران Instagram هم نمیتوانند زمانی که شما آخرین فعالیت داشته اید، را مشاهده کنند و شما نیز نمیتوانید زمانی که دوستانتان آنلاین هستند متوجه شوید. این یک قابلیت منصفانه برای حفظ حریم خصوصی است.

 

1

در مرحله اول برنامه اینستاگرام خود را باز کنید و وارد صفحه خود شوید.

آموزش پنهان کردن آخرین بازدید در اینستاگرام

2

سه خط سمت راست بالای صفحه را لمس کنید.

آموزش پنهان کردن آخرین بازدید در اینستاگرام

در این قسمت باید وارد تنظیمات اینستاگرام شوید. برای همین سه نقطه یا سه خط بالا سمت راست صفحه را بزنید تا صفحه تنظیمات را مشاهده کنید.

3

آیکون چرخ دنده را لمس کنید.

آموزش پنهان کردن آخرین بازدید در اینستاگرام

در این قسمت باید لیست تنظیمات را باز کنیم. پس آیکون چرخنده (تنظیمات) را لمس کنید تا وارد صفحه جدید شوید.

4

گزینه Activity Status را لمس کنید.

آموزش پنهان کردن آخرین بازدید در اینستاگرام

اگر تا اینجا طبق مراحل پیش رفته باشید و وارد صفحه تنظیمات شده باشید باید یک صفحه مشابه عکس زیر ظاهر شود. در این صفحه در قسمت Privacy and Security به دنبال گزینه Activity Status بگردید و روی آن تب بزنید.

5

گزینه Show Activity Status را خاموش کنید.

آموزش پنهان کردن آخرین بازدید در اینستاگرام

وقتی این گزینه را خاموش کنید، دیگر کسی متوجه آنلاین بودن شما و یا آخرین بازدیدتان نخواهد شد.

کاربران گرامی، لطفا نظرات خود را درباره این آموزش با ما درمیان بگذارید 🙂 

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است.
آموزشکده اندرويد سيتی