روش تشخیص dpi مناسب برای گوگل پلی سرویس + تصاویراز آنجا که برای انجام بسیاری از فعالیتهای اندوریدی مانند :سینک شدن جیمیل و ذخیره ی مراحل بازی، دانلود اپلیکیشنهای جدید و به طور کلی دسترسی به خدمات گوگل نیاز به آپدیت کردن گوگل پلی سرویس داریم لازم است با روش انجام اینکار آشنا شویم و بتوانیم مناسبترین نسخه ی گوگل پلی برای دستگاهمان را انتخاب نماییم.در این آموزش درباره ی این موضوع بیشتر میخوانیم پس همراه ما باشید.


برای استفاده از برنامه های موجود در گوگل پلی سرویس باید بتوانیم از آخرین نسخه ی این برنامه استفاده کنیم و آنرا همواره به روز نگهداریم، یکی از روشهای آپدیت این برنامه بصورت مستقیم است، یعنی از طریق خود برنامه و اتصال به اینترنت اطلاعات این سرویس را به روز میکنیم و این روش برای برخی از کاربران که از ترفندهای گذر از تحریم استفاده میکنند و یا بطور اتفاقی قفل این برنامه برایشان باز است، کاربرد دارد.

روش تشخیص dpi مناسب برای گوگل پلی سرویس + تصاویر

ولی برخی دیگر از کاربران با ارور can’t update in your country  روبرو میشوند و برای آپدیت این برنامه نیاز به دانلود غیر مستقیم دارند و باید از طریق سایتهای متفرقه لینک مربوط به گوگل پلی مناسب دستگاه خود را یافته و آنرا دانلود و نصب کنند.


ابتدا بهتراست با مفاهیم زیر آشنا شویم:

 • DPI :یکی از اصطلاحات مربوط به امور چاپی و گرافیکی است و در واقع به معنای تعداد نقاطی است که میتوانند در یک خط به طول ۱ اینچ قرار گیرند و هر چه این تعداد بالاتر رود کیفیت تصویر تولید شده بالاتر خواهد بود و در مورد گوگل پلی این اصطلاح برای کیفیت و وضوح تصویر صفحه نمایش دستگاه شما خواهد بود.
 • Screen Density  : تراکم صفحه نمایش، به معنای تعداد نقاط تشکیل دهنده تصویر در یک محدوده ی ثابت از صفحه نمایش میباشد و هر چه این مقدار در یک فضای ثابت بالاتر رود کیفیت تصویر بالاتری خواهیم داشت.


روش تشخیص نسخه ی مناسب برای دستگاه اندرویدی :

– برای دانستن اینکه چه نسخه ای مناسب دستگاه ماست دو روش وجود دارد که روش اول استفاده از برنامه ی  CPU-Z میباشد که پس از دانلود و نصب آن، تمام اجزای دستگاه اعم از اجزاء سخت افزاری و نرم افزاری بررسی شده و جزییات آن لیست میشود ولی ما برای دانستن dpi مناسب باید وارد قسمت Device برنامه شده و از آنجا عدد مقابل Screen Density را خوانده و طبق آن ، نسخه ی مطابق با همان مقدار را دانلود نماییم.

روش تشخیص dpi مناسب برای گوگل پلی سرویس + تصاویر


برای دانستن سایر جزییات درباره ی مشخصات گوگل پلی سرویس باید وارد تنظیمات دستگاه شده و از آنجا وارد قسمت مدیریت اپلیکیشنها شویم و گوگل پلی سرویس را انتخاب نماییم.
*برای دانلود آخرین نسخه گوگل پلی سرویس می توانید از این صفحه استفاده نمایید.
روش تشخیص dpi مناسب برای گوگل پلی سرویس + تصاویر
اکنون عدد درج شده را با مقدار موجود در لینکهای Dpi گوگل مطابقت دهید، این کار با کمی تمرین عملی خواهدشد ولی باید قبل از هرچیز با مفهوم این اعداد آشنا شویم. اگر عدد موجود در این تصویر را که ۲۳۴ میباشد به عنوان XYZ در نظر بگیریم ، عدد ۲همان مقدار X ، عدد ۳ مقدار Y ، و ۴ همان Z خواهد بود که باید بدانیم هرکدام این مقادیر به چه معنا هستند.

معنای X :

این مقدار تعیین کننده ی نوع و شماره ی نسخه ی اندروید نصب شده بر روی سیستم است.

 • ۰ برای اندروید ۴٫۴٫۴ وبالاتر
  ۲ برای آندروید ۵٫۰ و ۵٫۱
  ۴ برای آندروید ۶ و ۵٫۱ و ۵٫۰ 
  ۷ برای آندروید ۵٫۰
  ۸ برای 
  Android TV

   

-Y  : معماری CPU را تعریف میکند.

 • ۱ برای armeabi
  ۳ برای armeabiv7a
  ۴ برای ARM64v8a
  ۷ برای x86

-Z مقدار Dpi را تعیین میکند : این مقدار همان تراکم صفحه نمایش میباشد.

 • ۰ برای جهانی
  ۲ برای ۱۶۰
  ۴ برای ۲۴۰
  ۶ برای ۳۲۰
  ۸ برای 
  ۴۸۰

>> به عنوان مثال عدد ۲۳۴ >> X=2  Y=3  Z= 4

 • X=2 برای اندروید ۵٫۰ و ۵٫۱
 • Y=3  برای armeabiv7a
 • Z= 4 برای ۲۴۰
 یعنی باید از نسخه ی مربوط به تراکم ۲۴۰ استفاده شود.

* با استفاده از این اطلاعات هم میتوانید نسخه ی لازم برای دستگاه خود را یافته و نصب نمایید.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است

سرويس اخبار و آموزش اندرويد سيتی