آموزش قفل‌کردن کامپیوتر خود از راه دور + تصاویرکامپیوتر شما یک حریم خصوصی ای برایتان محسوب می شود و شاید تمایل نداشته باشید در زمانی که کامپیوترتان روشن می باشد، شخص دیگری به آن مراجعه کرده و در آن به جستجو بپردازد. در این آموزش قصد داریم یکی از ویژگی های ممتاز و کارآمد ویندوز ۱۰ را به شما معرفی کنیم. با استفاده از ویژگی Dynamic Lock به راحتی می توانید کامپیوتر و لپ تاپ خود را از راه دور قفل نمایید. اکنون به معرفی این ویژگی می پردازیم و پس از آن روش استفاده را به شما آموزش خواهیم داد.


Dynamic Lock چیست؟

یکی از ویژگی های قرار داده شده در به روزرسانی ویندوز ۱۰ Creator می باشد و این قفل یکی از مهمترین USP ها می باشد که برای به کارگیری آن، باید از اتصال دو دستگاه به بلوتوث و یا حسگر های نزدیکی شما به دستگاه استفاده نمایید. برای مثال اگر در نزدیکی دستگاه باشید، آن قفل نمی شود ولی به محض اینکه ازکنار آن دور می شوید، پس از ۳۰ ثانیه دستگاه به صورت خودکار قفل می شود.

این ویژگی در تمام گوشی هایی که دارای بلوتوث می باشند، قابل استفاده است. البته باید دقت داشته باشید که ظرفیت در آنتن دهی بلوتوث ها در هر دستگاه متفاوت می باشد. حال برای فعال کردن این ویژگی باید مراحل زیر را انجام دهید:

هماهنگ‌سازی گوشی :

1

ابتدا بلوتوث گوشی هوشمند خود را روشن کنید. سپس باید این کار را در کامپیوتر خود انجام دهید.

آموزش قفل‌کردن کامپیوتر خود از راه دور + تصاویر

برای این کار به ‌قسمت بلوتوث کامپیوتر یعنی Bluetooth & other devices بروید و گزینه‌ی Add a new Bluetooth  device را انتخاب کنید. پس از آن که نام گوشی خود را در این قسمت مشاهده کردید، روی آن کلیک کنید تا دو دستگاه با یکدیگر جفت شوند.

آموزش قفل‌کردن کامپیوتر خود از راه دور + تصاویر

فعال‌سازی Dynamic Lock :

2

پس از جفت سازی دو دستگاه، نوبت به آن می رسد که این ویژگی را در کامپیوتر خود فعال نمایید.

برای این کار به قسمت اکانت خود بروید و در آن جا گزینه‌ی Sign-in options را انتخاب نمایید. . سپس تیک قسمت Dynamic Lock را فعال نمایید.

آموزش قفل‌کردن کامپیوتر خود از راه دور + تصاویر

دقت داشته باشید که اگر این قسمت برای شما وجود ندارد تا آن را فعال نمایید، این مفهوم را می رساند که شما عملیات جفت سازی دو دستگاه را به درستی انجام نداده اید. پس از آن که این ویژگی را فعال کردید، پس از آن که از محدوده بلوتوث خارج می شوید، پس از ۳۰ ثانیه کامپیوتر شما به صورت خودکار قفل می شود. پس از فعال‌سازی این قابلیت همان گونه که گفته شد با خارج‌شدن از محدوده آنتن‌دهی دو دستگاه، ۳۰ ثانیه بعد کامپیوتر شما به‌صورت خودکار قفل می‌شود.

علاوه بر این که این ویژگی می تواند در زمان هایی برای شما مفید و کارآمد باشد، دارای اشکالاتی نیز می باشد. برای مثال برای استفاده از آن باید دائما از بلوتوث دو دستگاه استفاده نمایید که این می تواند منجر به کاهش عمر باتری دستگاه های شما شود. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است زیاد برای شما رخ دهد، عدم توانایی در تنظیم یک فاصله برای آنتن دهی باشد. برای همین قطع اتصال رخ دهد.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی