نحوه غیر‌فعال‌ کردن به اشتراک‌گذاشتن لوکیشن در مرورگرهای وب + تصاویرشاید تا الان به این نکته توجه نکرده باشید گه مرورگر ها مکان فعلی شما را به اشتراک می گذارند که این اتفاق می تواند در جاهایی برای شما مشکل و خطری را به وجود بیاورد. در این مقاله از اندروید سیتی قصد داریم به شما آموزش دهیم تا این به اشتراک گذاشتن موقعیت خود را در مرورگر ها غیر فعال نمایید.


روش غیر فعال‌ کردن به اشتراک‌ گذاشتن موقعیت در گوگل کروم :

1

ابتدا به Settings بروید. سپس Advanced settings را باز کنید و در قسمت جستجو عبارت location را تایپ نمایید. در اینجا وارد Privacy شده و پس از آن به Content Settings بروید.

نحوه غیر‌فعال‌ کردن به اشتراک‌گذاشتن لوکیشن در مرورگرهای وب + تصاویر

یک منو برای شما باز می شود. در قسمت Location، گزینه‌ی Do not allow any site to track your physical location را انتخاب نمایید. این ویژگی را می توانید برای همه سایت ها انجام دهید یا حتی به برخی از سایت ها این اجازه را بدهید.

روش غیر فعال‌ کردن به اشتراک ‌گذاشتن موقعیت در فایرفاکس :

2

در فایر فاکس تنظیمات مستقیمی برای این کار وجود ندارد. به داخل این مرورگر بروید و عبارت about:config را در نوار آدرس تایپ نمایید.

این کار شما را به قسمتی که تنظیمات بیشتری برای این مرورگر می باشد، می برد. قبل از این که به آن جا بروید یک هشدار را دریافت خواهید کرد با این پیام که شما ممکن است یک چیز هایی برای شما از بین برود.

دقت داشته باشید اگر نمی دانید در این قسمت چگونه رفتار کنید دست به تنظیمات نزنید و تغییر را ایجاد نکنید.

غیر فعال کردن این ویژگی برای شما مشکلی را به وجود نمی آورد. در این قسمت در نوارد جستجو geo.enabled را تایپ نمایید و پس از آن دکمه‌ی Enter را فشار دهید.

نحوه غیر‌فعال‌ کردن به اشتراک‌گذاشتن لوکیشن در مرورگرهای وب + تصاویر

اکنون می توانید تنظیمات بریا غیر فعال کردن این ویژگی را مشاهده نمایید. در حالت پیش فرض آن فعال می باشد. روی آن دوبار کلیک کنید تا در حالت false قرا گیرد.

روش غیر فعال‌ کردن اشتراک‌ گذاری موقعیت در مرورگر مایکروسافت :

3

در این مرورگر نیز تنظیمات به صورت مستقیم وجود ندارد. برای این کار در صفحه اصلی ویندوز به Settings و در بخش Privacy، گزینه‌ی Location را انتخاب نمایید.

نحوه غیر‌فعال‌ کردن به اشتراک‌گذاشتن لوکیشن در مرورگرهای وب + تصاویر

در این بخش Microsoft Edge را پیدا کرده و آن را خاموش کنید. برای فعال‌ سازی مجدد برای باری دیگر باید روی آن کلیک کنید.

نکته : غیر فعال کردن این ویژگی می تواند امنیت دستگاه شما را بیشتر کند اما ممکن است با غیر فعال کردن آن، اطلاعیه ها و تبلیغات را دریافت نکنید و شاید این یک مشکل برای شما باشد. اگر این اتفاق برای شما افتاد، می توانید دوباره این ویژگی را فعال نمایید.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی