روش حذف فایل های قدیمی آپدیت های ویندوز + تصاویر

سیستم عامل ویندوز با توجه به قابلیت هایی که دارد، می تواند به صورت خودکار و با اجازه شما آپدیت شود. این ویژگی ای بسیار مفید برای کاربران می باشد و کاربران برای آپدیت کردن سیستم عامل خود دیگر لازم نیس که آپدیت های موجود را دائما چک کنند. اما این قابلیت علاوه بر مزایایی که دارد دارای معایبی نیز می باشد. پس از دانلود شدن آپدیت های جدید این سیستم عامل، فایل های آپدیت نسخه قبلی در کامپیوتر شما باقی می ماند و این اتفاق باعث می شود فضای بسیاری از دستگاه شما بیهوده اشغال شود. در این مقاله از اندرویدسیتی، قصد داریم به شما روش حذف این فایل های بیهوده را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.


برای انجام دادن این کار چند راه ساده را باید طی کنید که به شرح زیر می باشد:

1

منوی start ویندوز را باز کنید و عبارت Control Panel را در نوار جستجو تایپ نمایید.

2

پس از آن که به کنترل پنل وارد شدید، به قسمت Administrative Tools بروید.

روش حذف فایل های قدیمی آپدیت های ویندوز + تصاویر

3

صفحه ای برای شما باز می شود. روی Disk Cleanup دوبار کلیک کنید تا وارد آن شوید.

پس از انتخاب کردن آن، یک پنجره برای شما باز می شود. در این پنجره همان طور که نشان داده شده است باید آیکون Clean up system files را انتخاب نمایید.

روش حذف فایل های قدیمی آپدیت های ویندوز + تصاویر

4

تیک کنار گزینه Windows Update Cleanup را فعال نمایید.

5

همچنین می توانید تیک کنار گزینه Previous Windows installations را نیز فعال نمایید تا فایل های قدیمی تر برای آپدیت های ویندوز نیز حذف شوند.

6

پس از انجام دادن این مراحل، روی OK کلیک کنید.

انتخاب کردن این گزینه فرآیند حذف این فایل ها را آغاز می کند. پس از آنکه فایل های مشخص شده حذف شوند، فضای مناسبی برای شما ازاد خواهد شد. دقت داشته باشید که این فایل ها برای نسخه های قبلی سیستم عامل شما می باشد و پاک کردن آن ها برای شما مشکلی را به وجود نمی آورد.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی