گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژهبا نزدیک شدن به سال جدید همه در تکاپوی تمیزی خانه و محل زندگی خود هستند و سعی دارند خود را برای آغاز سالی جدید آماده نمایند، از آنجا که تلفنهای همراه جزیی از ضروریترین وسایل زندگی امروز ماهستند لازم است روشهای مرتب کردن آنهارا نیز بیاموزیم. اینکه حافظه ی دستگاهمان را برای فیلم و تصاویر عید خالی کنیم و سایر کارهای از این قبیل به صورت تصویری در این مقاله توضیح داده خواهد شد پس همراه ما باشید.


اقدامات لازم جهت مرتب کردن حافظه ی سیستم :

اولین گام در جهت داشتن دستگاهی پرسرعت و بدون هنگ شدن این است که فایلها و برنامه های اضافه را پاک کنیم. همین حالا به برنامه های دستگاهمان نگاهی کنیم و تمام اپلیکیشنهای بدون مصرفی  را که نصب کرده ایم به امید اینکه روزی کاربرد داشته باشند را حذف نماییم که در این قسمت انواع روش حذف برنامه های غیر ضروری توضیح داده خواهد شد.

1

حذف برنامه های غیر ضروری :

برای حذف برنامه ها به صورت تکی کافیست هر یک از آنها را لمس کرده و کمی روی آن مکث نماییم تا گزینه ی Uninstall ظاهر شود و با انتخاب آن برنامه ی مذکور حذف خواهد شد.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

همچنین میتوانید وارد تنظیمات دستگاه شده و از آنجا گزینه ی  Application manager را انتخاب نمایید.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

اکنون لیستی از تمام برنامه های نصب شده بر روی دستگاه را مشاهده می نمایید،با انتخاب هر برنامه میتوانید با زدن گزینه ی Uninstall آن را حذف کنید.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

* از همین قسمت میتوانید روی گزینه ی MOVE TO SD CARD زده تا برنامه ها از روی حافظه ی اصلی به کارت حافظه منتقل شوند و این امر باعث سریعتر شدن دستگاه می شود.


حذف برنامه ها (روش دوم ) :

میتوانید وارد منوی برنامه های خود شوید و از بالای صفحه روی سه نقطه بزنید.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

اکنون گزینه ی Uninstall app را انتخاب نمایید.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

حال میتوانید برنامه های مورد نظر خود را جهت لغو نصب شدن انتخاب نمایید.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

2

فشرده سازی اطلاعات دستگاه:

یکی دیگر از روشهای مرتب سازی و آزاد سازی فضای حافظه استفاده از برنامه های فریز کردن اطلاعات است، به طوریکه میتوان انواع اطلاعات و برنامه های دستگاه را با استفاده از اپلیکیشنهای مخصوص مانند Root Freezer Pro فریز کرده تا حجم کمتری اشغال کنند که البته این روش اکثرا مناسب دستگاههای روت شده میباشد.

3

دسته بندی و پشتیبان گیری از اطلاعات :

یکی از بهترین راهها برای مدیریت اطلاعات استفاده از پوشه های مختلف برای داده های گوناگون است. میتوانید پوشه ی تصاویر، ویدئو و موزیک بسازید و این سه دسته از اطلاعات خود را طبقه بندی کرده تا در سریعترین زمان ممکن به آنها دست پیدا کنید.

-همچنین لازم است تصاویر و فیلم های بدون کاربرد خود را حذف نمایید تا فضای بیشتری از حافظه خالی شود و این باعث افزایش سرعت دستگاه خواهد شد.

در صورتیکه مایل نیستید اطلاعات خود را از دست بدهید و همچنین فضای حافظه تان کافی نیست میتوانید از روشهای بکاپ گیری اطلاعات استفاده نمایید و قبل از اینکه داده های خود را حذف کنید از آنها یک فایل پشتیبان تهیه کنید و هر زمان که به آنها نیاز داشتید بتوانید به راحتی به سیستم خود برگردانید.

برای اینکار میتوانید از نرم افزارهای مخصوص اینکار بهره بگیرید که در اینجا دو مورد از بهترین نرم افزارهای بکآپ گیری معرفی خواهد شد و طرز استفاده یکی از این اپلیکیشنها را با هم بررسی می کنیم.

نرم افزارهای بکاپ گیری : (با کلیک بر روی هر کدام می توانید آن را دانلود نمایید)

 CM Backup

Backup Master

backup &-restore


روش تهیه پشتیبان از داده های مهم و ضروری دستگاه:

ابتدا وارد نرم افزار CM Backup شده و مانند اکثر برنامه ها ابتدا عملیات ثبت نام را انجام میدهیم.

*این برنامه اطلاعات شما را در یک فضای ابری پشتیبانی میکند و این فضا ۵ گیگابایت حجم دارد که میتوانید با وارد کردن شماره ی موبایل خود از یک گیگابایت فضای رایگان نیز به عنوان هدیه برخوردار شوید.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

ایمیل و رمز عبور دلخواهمان را وارد کرده و به مرحله ی بعد میرویم.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

بعد از انجام عملیات ثبت نام به صفحه ی اصلی برنامه وارد میشوید که در آنجا میتوانید تعیین کنید که از کدامیک از اطلاعات دستگاه پشتیبان تهیه شود، برای اینکار لازم است کنار عناوین دلخواهتان تیک بزنید.

*دقت داشته باشید که حجم فایلی که انتخاب می کنید با مقدار حافظه ی خالی دستگاه متناسب باشد.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

پس از انتخاب CONFIRM عملیات پشتیبان گیری آغاز می شود.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

اکنون میتوان بدون نگرانی فایل پشتیبان گیری شده را از دستگاه حذف کنیم و هر زمان که به آن نیاز داشتیم با وارد کردن ایمیل و رمز عبور آنها را بازیابی نماییم.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه


گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

راههای افزایش سرعت دستگاه اندرویدی :

اگر مدتهاست دستگاه خود را مرتب نکرده اید و برنامه های زیادی روی دستگاه نصب شده است لازم است در آستانه ی سال نو جانی دوباره به دستگاه ببخشید و اطلاعات اضافی که باعث سنگین شدن حافظه ی اصلی دستگاه میشوند را پاک کنید،یکی از انواع این اطلاعات پوشه های مربوط به مسنجرها میباشد که از آنجا که هر کدام این مسنجرها در حافظه ی اصلی پوشه ی تصاویر و فیلم  میسازند باعث کندی سیستم میشوند برای خالی کردن این فضا میتوانید وارد پوشه ی مدیریت فایلها شوید و از آنجا پوشه های مربوط به مسنجرهایی که روی دستگاه نصب شده را بیابید.

1

حذف فایل های غیرضروری مسنجرها :

از پوشه ی ایجاد شده توسط برنامه های تلگرام، واتساپ، اینستاگرام و … میتوانید داده های بیهوده را حذف نمایید.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

2

حذف فایل های غیرضروری زاپیا :

برنامه هایی مثل زاپیا به طور پیشفرض اطلاعات را در حافظه ی اصلی گوشی ذخیره میکنند که لازم است از تنظیمات برنامه آن رابه حافظه ی خارجی تغییر دهیم. برای اینکار باید وارد برنامه شده و روی قسمت تعیین شده ضربه بزنید.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

اکنون میتوانید حالت پیشفرض ذخیره سازی را از طریق گزینه Default Storage تغییر دهید.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

با انتخاب اگزینه ی External از این پس فایلهای دریافتی توسط زاپیا به کارت حافظه منتقل می شوند.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

3

سبک کردن Cache دستگاه :

اگر روی دستگاهتان برنامه ی تمیزکننده ی Cache  نصب نکرده اید بهتر است یکی از بهترین آنها یعنی ” Clean Master” را از این قسمت دانلود و نصب نمایید تا از شر فایلهای غیر ضروری راحت شوید، این برنامه را چند بار در ماه اجرا کنید تا حافظه ی اصلی دستگاهتان کمی سبک تر شده و با سرعت بیشتری انجام وظیفه کند.

4

کمک گرفتن از کلین مستر برای سبک کردن کش :

بعد از اجرای کلین مستر تمام فایلها سرچ شده و برنامه و فایلهای بلا استفاده برای شما لیست میشود و شما میتوانید هر کدام که مایل به حذف آنها بودید را انتخاب کرده و روی عبارت Clean Junk بزنید.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

همچنین میتوانید هر چند ساعت یکبار که از برنامه های مختلف استفاده کردید ، خاصیت جادویی برنامه را فعال کنید تا رم دستگاه کمی خالی شود.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

5

روش بازگشت به کارخانه :

اگر بیشتر از یک سال است که دستگاه خود را پاکسازی نکرده اید و برنامه های بسیاری روی دستگاهتان نصب است و هنگ کردن مداوم آن باعث ناراحتی شما شده است میتوانید بعد از پشتیبان گیری اطلاعات خود از این گزینه استفاده کنید و سرعت بیشتری به دستگاه ببخشید.

روش انجام کار : برای انجام اینکار قبل از هرچیز سیمکارت و کارت حافظه ی خود را خارج کرده سپس وارد تنظیمات دستگاه شوید و گزینه ی Backup and reset را انتخاب نمایید.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

حال گزینه ی بازگشت به کارخانه را انتخاب نمایید.

گوشی تکونی سال 95  اختصاصی و ویژه

اکنون دستگاه شما مجددا راه اندازی میشود و مانند اولین روز شروع به کار دستگاه خالی از هرگونه اطلاعات و برنامه است ، و میتوانید این بار برنامه های دلخواهتان را با وسواس بیشتری نصب کنیدو از افزایش سرعت برنامه ها لذت ببرید.

لازم به ذکر است که تمام روشهای ذکر شده فاقد هرگونه ضرر برای دستگاه شما می باشند و با انجام هریک از این اعمال میتوانید سرعت بیشتری به دستگاه خود بخشیده و در هر زمان بتوانید بدون هنگ کردن و کندی سیستم بتوانید بازیها و برنامه های دلخواه خود را اجرا نمایید.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است

سرويس اخبار و آموزش اندرويد سيتی