صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3)

طبق روال همیشه بخش آموزش اندروید سیتی هر هفته یک قسمت از آموزش ۰ تا ۱۰۰ کلش آو کلنز را منتشر می کند و امروز با ارائه سومین قسمت از آموزش در خدمت شما هستیم.لازم به ذکر است که در قسمت های قبل ابتدا با مقدمه ای از بازی کلش آشنا شدید و سپس عناصر و قدرت های بازی را خدمت شما معرفی کردیم.دراین قسمت قصد داریم مواردی در مورد نیروهای جنگی و سربازان بگوییم و همچنین کاراکترهایی نظیر آرچر، جاینت، دراگون و.. را خدمت شما معرفی کنیم پس ما را در ادامه مطلب همراهی نمایید…


هر بازیکن در ابتدا دو سربازخانه (باراکس) دارد که میتواند با کمک آن نیروی جنگی مد نظر خود را آماده سازد. هر بار که سربازخانه را ارتقا میدهیم تنوع نیروهایی که میتوانیم بسازیم بیشتر میشود. بطور مثال بازیکنی با تون هال چهار که سربازخانه اش را ارتقا داده است فقط امکان ساخت چند نوع سرباز را دارد در حالیکه در سربازخانه ی لول ده میتوان تمام سربازها را ساخت.

سربازخانه هایی که با اکسیر نیرو میسازند :

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3)  بربر :  بربر ها سربازانی هستند که با شمشیر حمله میکنند و برایشان فرقی نمیکند که اول سراغ کدام وسیله برای تخریب کردن بروند . ضرب شمشیر آنها تقریبا بالاست ولی در برابر ویزارد تاورها زود از بین می روند. هر بربر فقط یکی از فضاهای کمپ را اشغال میکند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3)  آرچر : آرچر ها سربازانی کماندار هستند که با تیر وکمان حمله میکنند و هرچه که درمسیرشان باشد ، یعنی هم  نیروهای زمینی و هم هوایی را مورد حمله قرار میدهند ولی مزیتشان نسبت به بربرها این است که میتوانند از پشت دیوار هم حمله کنند ولی در برابر ویزارد تاورها زود نابود میشوند. هر آرچر فقط یکی از فضاهای کمپ را اشغال میکند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3) جاینت : جاینتها یا غول ها از عناصر مهم و قوی هر حمله به حساب میایند که در موقع حمله اول از همه بسراغ اولین وسیله ی دفاعی دشمن میروند و با ضربه های مشت و لگدشان دشمن را خلع سلاح میکنند، توان حمله ی  بالاتری نسبت به بقیه دارند و دربرابر وسایل دفاعی دشمن مقاومت خوبی از خود نشان میدهند. هر جاینت پنج ظرفیت از کمپ را اشغال میکند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3) گوبلین : آنها دزدانی ماهرند که در هر حمله اول بسراغ منابع دشمن میروند و آن را غارت میکنند، سرعت عمل بالایی دارند و بسرعت دیوارها را میشکنند و وارد قلعه ی حریف میشوند، منتها قدرت زیادی ندارند و با چند ضربه ی ویزارد تاور یا مورتار از بین میروند.هر گوبلین یک ظرفیت کمپ را اشغال میکند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3) وال بریکر: دیوارشکن ها بردوش خود بمب حمل میکنند و هر جا که آنها را آزاد کنید به سراغ نزدیکتر دیوار رفته و بمبها را آنجا خالی میکنند و پس از لحظاتی دیوار آن قسمت فرو می ریزد. سرعت عمل بالایی دارند و در مقابل بسرعت ازبین میروند، هر دیوار شکن دو فضای کمپ را اشغال میکند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3) بالون : در هر بالون چند بالون سوار قرار دارند که با استفاده از پرتاب بمب ، وسایل دفاعی دشمن را نابود میکنند، چون از طریق هوا به دشمن حمله میکنند موانع زمینی برآنها اثر نمیگذارند.سرعت عمل تقریبا کندی دارند و هربالون پنج ظرفیت از کمپ را اشغال میکند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3) ویزارد : سربازانی شنل پوشیده که قدرت تخریب بالایی دارند و با آتشی که دهانشان خارج میشود هم به نیروهای زمینی و هم هوایی حمله میکنند و مقاومتشان نسبت به بربرها و آرچر ها بالاست ، آنها از پشت موانعی مثل دیوار هم حمله میکنند ولی زمان ساخت آنها بالاست و هر ویزارد چهارفضای کمپ را اشغال میکند. کلش بازها اختصارا آنهارا  ” ویز ” میگویند، ویزاردها کاربرد بالایی در وارها دارند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3) هیلر : فرشته یا هیلر مانند یک فرشته ی نگهبان به نیروهای شما جانی دوباره میدهد و در ترکیب با جاینت ها بسیار خوب عمل میکند و هربار با استفاده از نیروی جادویی خود سربازانی را که در شرف کشته شدن هستند را نیرو میبخشد، هیلر ها قدرت حمله ی زیادی ندارند و در واقع نقش پشتیبانی از نیروها را به عهده دارند، هر هیلر چهارده فضای کمپ را اشغال میکند.

 صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3) دراگون : اژدها یا دراگها بر فراز زمین حریف پرواز میکنند و با آتشی که از دهانشان خارج میشود هر چه بر سرراهشان قرار گیرد را نابود میکنند، تله های زمینی برآنها موثر نیست و پشت دیوارها گیر نمیکنند. بسیار مناسب برای مپهای سخت و وارها هستند.قدرت بالایی دارند ولی سرعت عمل تقریبا کمی دارند. هر دراگون بیست تا از ظرفیت کمپ را اشغال میکند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3) پکا : آخرین سربازی که از سربازخانه  آزاد میشود تقریبا مانند آدم آهنی است و آهسته راه میرود و با شمشیری که در دست دارد به هر وسیله ای که سر راهش قرارگیرد ضربه میزند و آنرا تخریب میکند. قدرت بدنی بالایی دارد و بسیار دیر از بین میرود ولی بخاطر اینکه ۲۵ تا از ظرفیت کمپ را اشغال میکند اکثرا در وارها مورد استفاده قرار میگیرد.

سربازخانه هایی که با دارک نیرو میسازند :

 صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3)مینیون : حشراتی کوچک که از راه هوایی دشمن حمله میکنند و هم نیروهای هوایی وهم زمینی را هدف قرار میدهند، لولهای بالای مینیون قدرت تخریب بالایی دارند. هرکدام دو ظرفیت از کمپ را اشغال میکنند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3) هوگ :سوارانی که بر خوک سوار شده اند و سرعت عمل بالایی دارند و از روی موانعی چون دیوار میگذرند، ابتدا به سراغ وسایل دفاعی دشمن میروند و بعد سایر وسایل، ولی در مواجهه با تله های زمینی بسیار حساسند و زود نابود میشوند.هر هوگ پنج ظرفیت کمپ را اشغال میکند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3) والکری : سربازی تبر به دست که میچرخد و با هرچرخش خود موانع را نابود میکند، سرباز زیاد محبوبی نیست و کمتر استفاده میشود زیرا سرعت عمل بالایی ندارد.هر والکری هشت ظرفیت کمپ را اشغال میکند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3) گولم : این سرباز مانند یک غول سنگی با حرکت کند خود بسراغ نزدیکترین وسیله ی دفاعی دشمن میرود و با لگدهای محکمش آنرا از بین می برد، سربازیست بسیارقوی که به زودی از بین نمیرود و حتی وقتی خونش تمام شد به دو گولم کوچکتر تقسیم میشود . زمان زیادی برای ساخت گولم لازم است و چون سی تا از ظرفیت کمپ را اشغال میکند برای وارها کاربرد بیشتری دارد.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3) ویچ : جادوگری که با دستور خود چندین اسکلت احضار میکند، بسیار دیر ازبین میرود و هربار اسکلتهای تازه ای به دستور او از زمین خارج میشوند،چون هم نیروهایی زمینی و هم هوایی را هدف قرار میدهد در وارها کاربرد زیادی داردو در ترکیب با گولم بهتر عمل میکند. هر ویچ ۱۲ ظرفیت کمپ را اشغال میکند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – نیروهای جنگی و سربازان (قسمت 3)  لاوا : حشره ای که در آسمان حریف حرکت میکند و از دهانش ذرات مذاب خارج میشود ، علاقه ی بسیاری به وسایل هوایی دشمن دارد و اول بسراغ آنها میرود. تله های زمینی بر آن اثر ندارند.پس از کشته شدن به تعداد زیادی ذرات آتشین تقسیم میشود.بیست و پنج ظرفیت کمپ را اشغال میکند و در ترکیب با بالون و دراگ بهتر عمل میکند.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است

سرویس اخبار و آموزش اندروید سیتی