صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)همانطور که پیش تر بیان شد تیم آموزش اندروید سیتی بنا به درخواست کاربران عزیز اقدام به تهیه مجموعه ای کامل از آموزش بازی کلش اف کلنز با نام صفر تا صد کلش آو کلنز نموده است.چندی پیش در قسمت صفرم این آموزش مقدمه و تاریخچه ای از این بازی را مشاهده نمودید.ما سر قولمان هستیم و در همین راستا توجه شما را به مطالعه قسمت اول این راهنما در ادامه مطلب جلب می نماییم….


آموزش مقدمات بازی :

پس از نصب بازی با صفحه ای رو برو میشویم که در آن با استفاده از راهنمای انگلیسی به انجام بازی هدایت می شویم.اگر به این زبان مسلط باشید تقریبا به روند بازی آشنا میشوید اما در غیر اینصورت نیاز دارید که توضیحات زیر را مطالعه فرمایید.

در ابتدا صفحه ی سبز رنگی که نمونه ای از آن را در بالا مشاهده می کنید پیش روی شماست که اجزای درون آن هر کدام دارای مفهومی هستند:
صفحه ی پیش روی شما همان سرزمین شماست که باید آنرا وسعت ببخشید…
صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  گلد به معنای طلا :

شما برای اکثر خریدهایتان نیازمند طلا هستید و دراین قسمت میزان طلایی که شما در حال حاضر در مخازن خود دارید را نشان میدهد.هر چقدر که مخازن طلایتان را بیشتر ارتقا دهید میتوانید مقدار بیشتری سکه و طلا در آن ذخیره کنید. آخرین ظرفیت مخازن طلا در این بازی ۸ میلیون و صد هزار میباشد.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)   اکسیر بنفش :

برای قوی ساختن نیروهایتان و سایر موارد باید اکسیر داشته باشید و مقدار اکسیر موجود در مخازنتان را در این قسمت نمایش میدهد.مقدار عددی که در بالای کادر نوشته شده به معنای ظرفیت مخازن اکسیر شماست.آخرین ظرفیت مخازن اکسیر در این بازی ۸ میلیون و صد هزار میباشد.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  اکسیر مشکی ( دارک ):

شما در مراحل اولیه مخزن دارک ندارید این کادر در زمین شما وجود ندارد ولی بعدها باید مخزن دارک را خریداری کنید که توضیحاتش درآینده خواهد آمد.آخرین ظرفیت مخازن دارک در این بازی ۲۰۰ هزار میباشد.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  الماس (جم ) :

الماسها در این بازی بسیار ارزشمند و در عین حال کمیابند، اگر شما تعداد زیادی جم داشته باشید بسرعت میتوانید صاحب یک زمین قوی شوید،میتوانید با پرداخت پول به برخی از سایتهای فروش الماس ، تعدادآنها را زیاد کنید و یا اینکه منتظر بسته های جم بشوید که بازی بصورت اتفاقی در زمین شما بعنوان جایزه قرار میدهد.
هر بازیکن با تعداد ۵۰۰ الماس بازی خود را شروع میکند و میتوانید آنها را به راحتی خرج کنید ولی در آینده دچار مشکل خواهید شد زیرا برای خرید کارگر به آنها نیاز شدید پیدا خواهید کرد.

نکته : برای اینکه بتوانید الماسهای خود را بیشتر کنید میتوانید یکسری کارها را انجام دهید که در قسمت صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  بصورت انگلیسی توضیح داده شده است.
صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1) : نام کاربری شخصی که بازی میکند. دقت کنید که نامی را برای خود انتخاب کنید که بعدها از انتخاب آن پیشمان نشوید زیرا فقط یکبار دیگر فرصت تعویض نام دارید.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1) :  عددی که روی ستاره نوشته شده است لول level یا مرحله ای که در آن قرار دارید.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1) : نوار آبی رنگی که نشان میدهد برای رفتن به مرحله ی بعدی چقدرفاصله دارید . هرچه بیشتر سعی کنید که این نوار زودتر به انتها برسد پیشرفت شما بیشتر خواهدشد.از جمله کارهایی که باعث پر شدن این نوار میشود یکی کمک کردن به دوستانتان است ، دیگری اینکه کارگر شما یکی از وسایل دفاعیتان را یک مرحله قویتر کند( به اصطلاح آپدیت کند).

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  : تعداد کارگرهای بیکار نسبت به تمام کارگران شما.در این بازی شرط پیشرفت سریع این است که هیچ وقت ، هیچکدام از کارگرانتان بیکار نمانند و این بدان معناست که شما همیشه بر روی منابعتان مدیریت داشته باشید تا به محض اتمام کارشان آنها را به سراغ کار دیگری بفرستید. دراین بازی هر بازیکن تا سقف پنج کارگر میتواند خریداری کند که البته در ابتدا با دوکارگر شروع به بازی کرده و رفته رفته با تهیه الماس میتوان کارگرهای سوم و چهارم و پنجم را خرید.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  : این قسمت به معنای (شیلد) یا زمانیست که شما از خطر حمله ی دیگران در امان هستید ، اگر در این قسمت کلمه ی None نوشته باشد به این معناست که به محض خروج شما از بازی امکان حمله ی دشمنان وجود دارد.در غیر اینصورت زمان شیلد را بصورت ساعت H ودقیقه m مینویسد، بطور مثال ۱۱H , 30 M  که یعنی یازده ساعت و سی دقیقه.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1) : این قسمت نشان دهنده ی کاپ شماست، هر بازیکن میتواند علاوه براینکه level خود را بالا میبرد کاپ خود را نیز افزایش دهد.با زیاد کرد کاپ خود میتوانید وارد لیگهای بالاتر شوید. در ابتدا شما در لیگ برنز قراردارید و باید با حمله کردن به دشمنان و غارت آنها کاپ خود را بالا ببرید. با ضربه زدن روی علامت کاپ میتوانید انواع لیگهای بازی را مشاهده کنید.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)

نکته : داشتن کاپ بالا به تنهایی نشانه ی قدرت یک بازیکن نیست ، باید سعی کرد نسبت به مرحله ای که درآن هستیم کاپ را بالا ببریم زیرا با افزایش کاپ قدرت دشمنانی که به ما حمله میکنند هم افزایش می یابد.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1) : در گوشه ی سمت چپ با زدن روی علامت فلش کادری باز میشود که شامل دو قسمت میباشد.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  قسمت clan :

در این قسمت شما در صورتی که عضو یک کلن یا اتحاد شده باشید میتوانید با دوستانتان چت کنید ، میتوانید فیلم حمله هایتان را برای هم کلنی هایتان به اشتراک بگذارید ولی هر اطلاعاتی که در این قسمت گذاشته شود تنها برای افراد کلن خودتان قابل رویت است .

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)


صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  قسمت Global :

در این قسمت شما میتوانید با افراد غیر هم کلن خودتان به صحبت و گفتگو بپردازید، این افراد ممکن است از هرکجای دنیا باشند و به سایر زبانها گفتگو کنند. هر بار که شما از بازی خارج میشوید و به بازی برمیگردید افراد گلوبال شما تغییر میکنند.

 صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)

کاربرد قسمت گلوبال :

 • در صورتی که شما در کلن خود دارای مقام شوید باید برای جذب نیرو به این قسمت بیایید و افراد جدید را جذب کنید.
 • میتوانید روی نام هر بازیکن بزنید و از کادر بازشده گزینه ی Vizit را بزنید و نقشه ی او را ببینید و از تجربیات او در چینش مپ استفاده کنید.
 • صحبت کردن با سایرین در جهت پیشرفت بازیتان، اشکالات خود را بپرسید و راهنمایی بخواهید.

نکته ۱: متاسفانه در قسمت گلوبال افرادی فرصت طلب محیط را آلوده میکنند و با زدن حرفهای ناصحیح جو را برهم میزنند که قابل ذکر است که دوستان کم سن و سال بهتر است وارد این قسمت نشوند!

نکته ۲: در صورتیکه به هر دلیلی وارد گلوبال شدید با مشاهده ی اشخاصی که توهین میکنند روی نام شخص ضربه زده و گزینه ی Report رابزنید.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است

سرويس اخبار و آموزش اندرويد سيتی