روش چک‌کردن آپدیت‌های ویندوز 10 + تصاویرآپدیت نگه داشتن ویندوز کاری مهم و ضروری برای کاربران این سیستم‌عامل می‌باشد. در هر نسخه از ویندوز، مشکلات و باگ‌های نسخه‌های قبلی برطرف می‌شوند و حتی ممکن است قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه شود. در این اینجا ما قصد داریم به شما آموش دهیم تا چگونه آپدیت‌های موجود برای ویندوز خود را مشاهده کنید.


1

در ابتدا وارد منوی استارت ویندوز شوید و عبارت check for updates را در نوار جستجو تایپ نمایید.

پس از آن، صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در آن جا می‌توانید تمام آپدیت‌های ویندوز ۱۰ را مشاهده کنید. اگر از ویندوز‌ ۷ استفاده می‌کنید، برای باز کردن این صفحه‌ی، باید به Control Panel بروید.

روش چک‌کردن آپدیت‌های ویندوز 10 + تصاویر

2

در صفحه نمایش، زمان آخرین اتصال به سرور مایکروسافت برای آپدیت به شما نمایش داده می‌شود.

با زدن دکمه‌ی Check for updates پس از چند لحظه، آخرین نسخه‌ی ویندوز خود و آپدیت نرم افزارهای موجود در سیستم خود را مشاهده خواهید کرد.

روش چک‌کردن آپدیت‌های ویندوز 10 + تصاویر

نکته مهم:

کاربران ویندوز ۷ پس از آن‌که به Control Panel وارد شدند، باید به قسمت System and Security بروند و در آنجا گزینه‌ی Windows Update را انتخاب نمایند. ظاهر این صفحه در ویندوز ۱۰و ۷ متفاوت می‌باشد ولی فرآیند تنظیمات مشابه است.

روش چک‌کردن آپدیت‌های ویندوز 10 + تصاویر

3

اکنون بر روی Check for Updates کلیک کنید تا آخرین آپدیت‌های سیستم‌عامل خود را مشاهده نمایید.

برای آپدیت کردن گزینه‌ی Install updates را انتخاب نمایید و عملیات نصب را انجام دهید. پس از به پایان رسیدن این کار، سیستم شما به صورت خودکار restart می‌شود.

توجه:
در حالت عادی نیاز به چک کردن آپدیت‌های ویندوز نمی‌باشد. این سیستم عامل به صورت خودکار در صورت نیاز به به‌روزرسانی، به شما اطلاع رسانی می‌کند و شما در صورت تمایل می‌توانید آخرین ورژن ویندوز خود را دریافت کنید.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی