5 شبیه ساز برتر اندروید برای PC

 

در سال‌های اخیر شبیه سازهای اندروید توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده اند. طی نظرسنجی انجام شده توسط سایتهای مطرح، مشخص شد که کاربران، بیشتر به این علاقه دارند که در کامیپیوتر شخصی خود بسیاری از کارها مانند بازی و چت کردن را انجام دهند؛ شاید به این دلیل که کارها در کامپیوتر وضوح بیشتری دارد و بیشتر در دسترس هستند. برای افرادی که در حوضه موبایل، اپلیکیشن و … فعالیت میکنند یا کارشان به این صورت است که مدام با سیستم سر و کار دارند، بیشتر ترجیح میدهند که سیستم موبایل خود را بر روی کامپیوتر خود نیز داشته باشند. اگر شما از این دست افراد هستید و یا به هر دلیلی ترجیح میدهید که از شبیه سازها بر روی سیستم خود استفاده کنید، با ما در این مقاله همراه باشید.
ابتدا به خاطر داشته باشید که عملکرد کامپیوتر شما در سرعت کاری که میخواهید در شبیه ساز انجام دهید تاثیر مستقیم دارد. با این حال بعضی از شبیه سازها دارای بهینه سازِ اضافی برای پردازشگر و چیپ‌های گرافیکی نیز هستند. در استفاده از شبیه سازها متوجه این موضوع میشوید که رابط کاربری کامپیوتر تفاوتی چندان با موبایل شما ندارد. تمام شبیه سازهایی که در این مقاله معرفی میکنیم رایگان هستند اما تبلیغات درون برنامه‌ای دارند.

 

BlueStacks 3

اخیرا BlueStack ها بیشترین محبوبیت را در بین کاربران کسب کرده اند. این برنامه شاید قابل اطمینانترین شبیه ساز برای اندروید باشد. من مدت زیادی از این برنامه استفاده کردم و در طول این مدت هیچ‌گونه درخواست مبلغی از من نشد و برنامه کاملا رایگان بود اما اغلب تبلیغات درون برنامه ای در آن ظاهر میشد. در این مواقع اگر دستور Ctrl + Alt + Delete را اجرا کنید و در قسمت task manager برنامه را ببندید، پیامی برای شما ظاهر میشود که به شما این حق انتخاب را میدهد که اگر میخواهید تبلیغی نبینید مبلغی را پرداخت کنید در غیر این صورت استفاده از آن را به صورت رایگان و با تبلیغات ادامه دهید.
هرکس بدون محدودیت و به صورت رایگان میتواند از این برنامه استفاده کند. در حال حاضر BlueStack ها قابل اطمینانترین شبیه سازِ در دسترس برای ویندوز هستند. برای استفاده از این برنامه نیاز به کامپیوتر جدیدی ندارید و احتمالا بدون دردسر بتوانید از آن استفاده کنید. در نتیجه BlueStack بهترین و اولین انتخاب برای برنامه شبیه سازی اندروید است.

 

 

5 شبیه ساز برتر اندروید برای PC

 

Nox App Player

این برنامه به خوبی BlueStack و حتی سریعتر از آن است. اجرای بعضی از برنامه ها در Nox به صورت عجیبی سریع است در حالی که برای استفاده از بعضی برنامه باید پول پرداخت کنید. این برای افرادی که عاشق بازی هستند، مشکل بزرگی است. در استفاده از Nox اشکال دیگری وجود ندارد به جز اینکه با بعضی از برنامه ها (که تعداد آنها بسیار کم است) سازگار نیست.
یکی از مزایایی که این برنامه نسبت به BlueStack دارد آن است که این برنامه به طور مستقل دارای اپ استور است. Nox App Player رایگان است و هیچگونه تبلیغات درون برنامه ای در آن وجود ندارد. این برنامه دارای توابعی است که به شما این اجازه را میدهد که به واقع یک گوشی اندروید درون سیستم خود داشته باشید. به عنوان مثال اگر سیستم شما دارای قابلیت لمس کردن است، شما میتوانید ویژگی لمس این برنامه را فعال و مانند یک گوشی از آن استفاده کنید: اسکرین شات بگیرید، کنترل صدا داشته باشید، فیلهای APK را نصب کنید و …. در نتیجه اگر میخواهید بر روی سیستم خود گوشی کاملی داشته باشید، این برنامه مناسب شما است.

 

5 شبیه ساز برتر اندروید برای PC

 

Droid4X

شاید Droid4X رابط کاربری جذابی نداشته باشد اما قابلیتهای کاملی دارد. برخلاف دیگر شبیه سازها که کوچک هستند، این برنامه شبیه سازی است که به اندازه کل صفحه نمایش شما میشود. این برنامه دارای تمام تنظیمات اندروید است. از نظر سرعت و اجرای برنامه ها خوب است اما نه به خوبی ۲ برنامه ای که در بالا معرفی کردیم.
با این برنامه از طریق وبکمِ سیستم خود میتوانید ویدئو و عکس بگیرید. برای افرادی که علاقه‌مند به بازیهای کامپیوتری هستند این برنامه مناسب است به این دلیل که آنها میتوانند در این برنامه با اسکن کردن کد QR کنترلهای بازی را به سیستم وصل و از آنها استفاده کنند. در این برنامه میتوانید سطح کارایی شبیه ساز و تنظیمات آن مانند وضوح تصویر و …. را خود تنظیم کنید. مانند تمام برنامه های شبیه ساز، این برنامه نیز چیزی بیشتر از نصف حجمِ RAM و نصف حجم پردازنده را درگیر نمیکند.

 

5 شبیه ساز برتر اندروید برای PC

 

Bliss

اگر به دنبال برنامه ای هستید که کمی با دیگر برنامه ها متفاوت باشد، Bliss بهترین برنامه است. این برنامه تنها با اندروید ورژن Oreo یا اندروید ۸٫۰ سازگار است و از دیگر برنامه ها آپدیت تر میباشد. مطمئن شوید که این برنامه از نظر سخت افزاری با کامپیوتر شما سازگار است در غیر این صورت کارایی خوبی نخواهد داشت. اگر در قسمت set-up به مشکل برخوردید با USB گوشی را به سیستم متصل و از این برنامه استفاده کنید.

 

 

5 شبیه ساز برتر اندروید برای PC

 

Andy OS

اگر از محیط تکراری BlueStack و دیگر برنامه های شبیه ساز خسته شده اید، این برنامه جایگزین مناسبی است. محیط این برنامه بسیار جذاب است و با دیگر شبیه سازها بسیار متفاوت میباشد. این برنامه کاملا رایگان و در طی سال گذشته پیشرفتهای بسیاری داشته است. این برنامه با موس سازگاری بیشتری دارد. این برنامه جامعتر از دیگر شبیه سازها است و در نسخه های پولی آن برای Mac و Linux نیز قابل استفاده است.

 

 

5 شبیه ساز برتر اندروید برای PC

 

به نظر شما کدام یک از شبیه سازها برای PC بهتر است؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی