بهترین اپلیکیشن‌های مترجم در اندروید

 

داشتن اپلیکیشنی مناسب برای ترجمه کردن زبانهای مختلف یکی از واجبات برای افرادی است که از گوشی‌های هوشمند استفاده میکند. در گوگل پلی هزاران اپلیکیشن برای ترجمه وجود دارد که هر کدام برای هدف خاصی طراحی شده‌اند. بعضی برای ترجمه از روی متن، بعضی برای ترجمه از روی عکس و بعضی برای ترجمه از روی صدا ساخنه شده اند. در این مقاله بهترین اپلیکیشنهای ترجمه برای هدفهای مختلف را برای شما معرفی خواهیم کرد. بر اساس نیاز خود آنها را دانلود و استفاده کنید.

 

Google Translate

ابزار

زمانی که صحبت از ترجمه آنلاین میشود، اولین، بهترین و مهمترین ترجمه گر یعنی گوگل ترنسلیت به ذهنمان میرسد. تقریبا تمام افرادی که از سرویسهای گوگل استفاده میکنند، از این سرویس بینهایت مفید هم استفاده کرده‌اند. گوگل ترنسلیت تمام نیازهای ترجمه ای شما را برطرف میکند. به خصوص که اپلیکیشن آن نیز بر روی تمام دستگاه های اندروید قابل استفاده است.

این برنامه ۱۰۳ زبان زنده دنیا را ساپورت میکند. در این برنامه میتوانید عکسی که حاوی متن است را ترجمه کنید این برنامه قادر است کلمه ای که شما با انگشت خود نوشته اید (بر روی برنامه) را نیز ترجمه کند. در حال حاضر ترجمه صدایی این برنامه ۳۲ زبان را ساپورت میکند.

یکی از مزیتهای مهم این برنامه آن است که میتواند به دوربین شما متصل شده و تمام کلمات مانند تابلوهای راهنمایی و رانندگی، تابلوهای مکانهای عمومی، منوها و …. را ترجمه کند به طوری که سایز و فونت برای این برنامه مهم نیست. البته در حال حاضر این ویژگی ۳۷ زبان را ساپورت میکند. دیگر مزیت مهم این برنامه آن است که از این برنامه به صورت آفلاین هم میتوان استفاده کرد.

بهترین اپلیکیشن‌های مترجم در اندروید

 

 

Microsoft Translator

کاربردی

بهترین ترجمه‌گر آفلاین Microsoft Translator است. این برنامه ساده، کاربردی و زیبا است که۶۰ زبان را ساپورت میکند. برای استفاده از هر زبانی تنها کافی است یک بار بسته آن زبان را به طور کامل دانلود کنید تا بتوانید در هر زمان و مکانی به صورت آفلاین از این برنامه استفاده کنید. حجم هر بسته ۲۰۰mb است.

رابط کاربری این برنامه بسیار زیبا و در عین حال کاربردی است. زمانی که برنامه را باز میکنید ۳ دکمه با دسترسی سریع را مشاهده میکنید که به کار شما سرعت میبخشد. اما این برنامه، یک مترجم همه کماره نیست و برخلاف گوگل ترنسلیت از سرعت بالایی برخوردار نیست.

این برنامه بیش از ۵ میلیون بار در سراسر دنیا دانلود شده و رتبه ۴٫۶ را در گوگل پلی کسب کرده است.

بهترین اپلیکیشن‌های مترجم در اندروید

 

 

Translate voice

ابزار

این برنامه بهترین تشخیص صدا را برای ترجمه در بین تمام اپلیکیشنهای ترجمه‌گر دارد. شما میتوانید یک کلمه یا یک پاراگراف را برای آن بخوانید تا این برنامه تمام آن را برای شما ترجمه کند. البته تشخیص آن به نوع گوشی شما و قدرت تشخیص آن نیز بستگی دارد. این برنامه زمانی که شما در یک موقعیت اجتماعی هستید که نمیتوانید تایپ کنید (مانند جلسه های کاری)، بسیار سودمند است.

این برنامه بیش از ۸۰ زبان را ساپورت میکند و امکان هجی کردن کلمات را نیز دارد. از طریق این برنامه میتوانید به طور مستقیم کلمات را در برنامه های دیگر به اشتراک بگذارید (در برنامه های دیگر از آن استفاده کنید). با این بنرامه به راحتی میتوانید زبانهای دیگر را یاد بگیرید. این برنامه بیش از ۱۰ میلیون بار در سراسر جهان دانلود و رتبه ۴٫۱ را در گوگل کسب کرده است.

بهترین اپلیکیشن‌های مترجم در اندروید

 

 

Easy Language Translator

ابزار

آسانترین برنامه ترجمه Easy Language Translator است. اگر به دنبال برنامه ای ساده و کاربردی هستید، این برنامه مناسب شما میباشد. این برنامه دارای دو حالت تایپ و صدا است که برای مبتدی ها برنامه خوبی است.

در این برنامه شما میتوانید تِم و سایز فونت را بر اساس علایق خود تغییر دهید. این برنامه دارای رابط کاربری مناسبی است. این برنامه به صورت آنلاین میباشد و در آن امکان اشتراک گذاری هم وجود دارد. این برنامه از ۱۰۰ زبان از جمله زبان انگلیسی هم حمایت میکند.

برنامه Easy Language Translator بیش از ۱۰ میلیون بار در سراسر جهان دانلود و رتبه ۴٫۳ را در گوگل پلی به دست آورده است.

بهترین اپلیکیشن‌های مترجم در اندروید

 

 

PONS

کتوب و منابع

این برنامه بهترین برنامه ترجمه گر برای کلمات است. این برنامه به صورت آنلاین است که توضیحات عمیق و مفصلی درباره کلمه درخواستی به شما میدهد. همه کلمات معمولا دارای معانی مختلفی هستند، به این ترتیب این برنامه تمام معانی و توضیحات را درباره کلمه در اختیار شما قرار میدهد.

این برنامه به شما کمک میکند که متوجه شوید که کلمه درخواستی شما اسم، صفت و … است. این برنامه حتی عبارات را نیز برای شما ترجمه میکند. همچنین این برنامه برای کمک به یادگیری زبان نیز مناسب است چون درک عمیقی از کلمه به شما میدهد.

این برنامه بیش از ۱۰ میلیون بار در سراسر جهان دانلود شده و رتبه آن در گوگل ۴٫۳ است.

بهترین اپلیکیشن‌های مترجم در اندروید

 

شما از کدامیک از برنامه های معرفی شده استفاده کرده اید؟ تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی