بهترین اپلیکیشن‌های ایرانی کدامند؟

 

 

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و محبوبیت گوشی‌های هوشمند، ایده های بسیاری در سراسر جهان که به شکل ایده و رویا بود، به حقیقت پیوست و نه تنها سازنده آنها را به آرزوی خود رساند، بلکه کار میلیون‌ها انسان را آسان ساخت.

ایران و شرکتهای ایرانی نیز از این موضوع مستثنی نیستند. در چند سال اخیر و با شناخت نیازهای جامعه، برخی افراد و شرکتها با ساختن اپلیکیشنهای مفید و کارآمد به موفقیت‌های فوق‌العاده‌ای دست پیدا کردند. در این مقاله به معرفی و بررسی این اپلیکیشن‌ها خواهیم پرداخت.

 

دیوار

اولین اپلیکیشنی که در دو سال اخیر بسیار پرطرفدار بوده، دیوار است. دیوار با بیش از ۱۴ میلیون بار دانلود یکی از محبوبترین اپلیکیشنهای ایران است. رتبه این اپلیکیشن در گوگل پلی ۴٫۴ است که رتبه خوبی برای این دست برنامه ها میباشد.

دیوار باعث رونق بعضی کسب و کارها مانند تولیدی‌ها و … شده که این برای افراد مزیت خوبی به حساب می آید. در این اپلیکیشن هر وسیله ای که قصد فروش آن را دارید میتوانید قرار دهید تا دیگران بر اساس نیاز خود آن را خریداری کنند. در دیوار همچنین به غیر از کالا میتوان خدمات ارائه داد مانند نظافت و پرستاری و …. این برنامه در تمام شهرهای ایران قابل استفاده است، به همین دلیل محبوبیت بالایی در کشور دارد.

 

بهترین اپلیکیشن‌های ایرانی کدامند؟

 

 

 

اسنپ

تقریبا تمام افراد با اپلیکیشن اسنپ آشنا هستند و از ان استفاده میکنند. همانطور که میدانید اسنپ برنامه گرفتن تاکسی به صورت آنلاین است. این برنامه بیش از ۶ میلیون بار دانلود شده و رتبه آن در گوگل پلی ۴٫۵ است که نمره خوبی برای این برنامه میباشد.

اسنپ دارای امکانات دیگری از جمله اسنپ باکس، اسنپ رز، اسنپ بایک و اسنپ اکو میباشد. با قابلیت اسنپ باکس میتوانید بسته، مدارک و … ارسال کنید، با اسنپ رز، برای شما راننده خانم فرستاده میشود، اسنپ باکس برای افرادی است که میخواهند سفری درون شهری با موتور داشته باشند و اسنپ اکو، گرفتن ساده ماشین میباشد. با وجود این قابلیتها در یک اپلیکیشن کار افراد زیادی اسان شده؛ علاوه بر آن قیمت سفرها نیز کمتر از گرفتن آژانس است.

 

بهترین اپلیکیشن‌های ایرانی کدامند؟

 

 

 

آپارات

با سایت آپارات حتما آشنا هستید. همانطور که میدانید سایت آپارات، سایتی برای انتشار سرویسهای ویدئویی میباشد. حال سازندگان آن اپلیکیشن آپارات را به وجود آوردند که دسترسی کاربران خود را آسان سازنند. این برنامه بیش از ۶ میلیون بار دانلود شده و در گوگل پلی رتبه ۴٫۶ را بدست آورده است.

در این اپلیکیشن میتوانید ویدئو آپلود کنید، ویدئوهای مختلف و پرطرفدار را تماشا کنید و هرکدام را که میخواهید دانلود و ذخیره سازید. شرکت صباایده دارای اپلیکیشنهای مختلفی از جمله فیلیمو و آپارات کیدز است. آپارات کیدز مخصوص کودکان میباشد که به تازگی محبوبیت خوبی بدست آورده است. در فیلیمو نیز میتوانید فیلم و سریال تماشا کنید.

 

بهترین اپلیکیشن‌های ایرانی کدامند؟

 

 

 

شیپور

یکی از اپلیکیشن‌های معروف ایران شیپور است. شیپور نیز اپلیکیشنی مانند دیوار است با همان کارایی. نیازمندی‌ها و خرید و فروش خود را میتوانید در این اپلیکیشن ثبت یا پیدا کنید. این برنامه بیش از ۴ میلیون بار دانلود شده و در گوگل پلی رتبه ۴٫۵ را کسب کرده است.

 

بهترین اپلیکیشن‌های ایرانی کدامند؟

 

 

 

دیجی کالا

دیجی کالا دومین سایت ایران و بسیار محبوب و معروف است. سازندگان سایت، برای آسانی کاربران خود اپلیکیشنی را طراحی کرده که تمام قابلیتهای سایت را دارد. این برنامه بیش از ۲ میلیون بار دانلود شده و در گوگل پلی رتبه ۴٫۴ را کسب کرده است.

 

بهترین اپلیکیشن‌های ایرانی کدامند؟

 

 

 

 

اپلیکیشن‌های دیگری وجود دارند که تعداد دانلودهای آنان بسیار بالا و کاربردی بوده اما نه برای تمام افراد. مانند اپلیکیشن ایرانسل من  که بیش از ۶ میلیون بار دانلود شده است اما واضح است که عمومیت ندارد و برای مثلا افرادی که همره اول دارند، کارایی ندارد.

اپلیکیشن‌های دیگری وجود دارند که تعداد دانلودهای آنان بسیار زیاد بوده اما نه به زیادی اپلیکیشنهای معرفی شده؛ مانند فست دیکشنری با بیش از ۲ میلیون دانلود، تلگرام فارسی با بیش از ۳ میلیون و …

شما از کدام اپلیکیشن بیشتر استفاده کرده اید؟ تجربه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی