تاپ‌ترین اپلیکیشن‌ها برای سفر

 

 

گوشی‌های هوشمند ابزار مهمی برای سفر هستند. از طریق اپلیکیشنهای سودمند مربوط به سفر شما به راحتی میتوانید بلیط رزرو کنید، هتل و محل اقامت مناسب داشته باشید، مکانهای دیدنی آن شهر یا کشوری که به آن سفر کرده اید را ببینید، مکانهای مورد نیاز مانند رستوران، بیمارستان و … را پیدا کنید و هرگونه اطلاعات مورد نیازی را درباره شهر مورد نظر خود پیدا کنید.
در این مقاله برای شما اپلیکیشن های کارآمد و مهمی که هنگام سفر ضروری هستند را معرفی خواهیم کرد.

 

 

Foursquare City Guide
این اپلیکیشن به شما مکانهای مورد نیازتان را نشان میدهد. شما میتوانید نزدیکترین رستوران ها، مراکز خرید، کافه ها و … را در اطرافتان پیدا کنید. حتی میتوانید نظر افرادی را که در از این مکانها استفاده کرده اند را بردانید تا بتوانید مقایسه و بهترین مکان را انتخاب کنید.
خوبی این برنامه آن است که در ایران قابل استفاده است و تمام اطلاعات شهرهای مختلف از جمله رستورانها، کافه ها و … را میتوانید با جزئیات مشاهده کنید.
کافی است، نام شهر و مکان درخواستی خود (رستوران، کافه و …) را وارد و جستجو کنید.
این برنامه با دانلود بیش از ۴۸۱ هزار بار در گوگل و امتیاز ۴٫۱ یکی از برنامه های مفید و قابل قبول برای سفر است.

 

 

MapFactor GPS Navigation Maps
این برنامه بهترین اپلیکیشن مسیریاب آفلاین میباشد. مهمترین مزیت آن آفلاین بودن آن است به این دلیل که ممکن است همه جا اینترنت وجود نداشته باشد یا آنقدر ضعیف باشد که نتوان از آن استفاده کرد.
این اپلیکیشن امکانی را برای شما فراهم آورده است که در هر کجای جهان که هستید، بتوانید مسیر مورد نظر خود را پیدا کنید.
این اپلیکیشن امکان مسیریابی صدایی با زبانهای مختلف است.
این برنامه سرعت بالایی دارد و در آن تبلیغات درون برنامه ای وجود ندارد.
امکان استفاده این برنامه در تمام جهان از جمله ایران وجود دارد و با زبان فارسی هم سازگار است.
در این برنامه میتوانید مسیرها و مکانهای مورد علاقه خود را نشانه گذاری کنید.
امکان استفاده از این برنامه برای ماشین، اتوبوس، کامیون، دوچرخه و افراد پیاده نیز وجود دارد.
این مهمترین اپلیکیشنی است که برای سفر لازم و ضروری است، به خصوص سفر به مکانهای ناشناخته!!!

 

 

Trivago
اگر زیاد به خارج از کشور سفر میکنید، باید این اپلیکیشن را بر روی گوشی خود نصب کنید. در این اپلیکیشن میتوانید محل اقامت خود را با بهترین قیمت رزرو کنید.
این برنامه امکان مقایسه از نظر قیمت و کیفیت مکانها و هتل ها را در اختیار شما قرار میدهد. پس میتوانید مقداری پول نیز ذخیره کنید
در این برنامه میتوانید نزدیکترین هتل به جایی که میخواهید را پیدا و رزرو کنید. به این ترتیب با خیالی راحتتر به مسافرت میروید.
این برنامه به وسیله ۲۰۰ سایت رزرو هتل در دنیا استفاده میکند.
این برنامه برای هتلهای خارج از ایران کاربرد دارد و بیش از ۱۹۱ هزار بار در گوگل پلی دانیود شده است.

 

 

 

iTranslate
این برنامه یک اپلیکیشن مترجم و دیکشنری کامل است که رایگان میباشد. این برنامه دارای بیش از ۱۰۰ زبان زنده دنیا است.
این برنامه مناسب برای زمانی است که شما قصد سفر به کشوری دارید که زبان آن کشور را نمیدانید. به عنوان مثال در کشور چین! شما نمیتوانید ظرف مدت کوتاهی زبان آنها را یاد بگیرید تنها کافی است، جمله خود را بنویسید، این برنامه ترجمه کند و از روی آن با صدا بخواند تا فرد چینی متوجه صحبت شما شود.
در مواقعی که اینترنت وجود ندارد، از این برنامه میتوان به صورت آفلاین استفاده کرد.
این برنامه در سراسر دنیا بیش از ۱۲۰ هزار بار دانلود شده است و در گوگل نیز دارای رتبه ۴٫۴ میباشد.

این اپلیکیشن زبان فارسی را نیز ساپورت میکند.

 

 

 

XE Currency

این اپلیکیشن آنلاین میباشد و برای تبدیل نرخ ارز به شما کمک میکند. این اپلیکیشن برای مسافرتهای خارج از کشور منساب است و این امکن را به شما میدهد که به راحتی تبدیل نرخ ارز انجام دهید. این برنامه دارای تمام ارزهای دنیا میباشد به این ترتیب کار شما برای تبدیل بسیار راحت است.

این برنامه به صورت آفلاین هم کار میکند اما بهتر است که آنلاین با آن کار کنید. چون زمانی که آفلاین از آن استفاده میکنید نرخ ها را بر اساس آخرین باری که آنلاین بوده اید محاسبه ممیکند و ممکن است در این مدت نرخ ارز بالا و پایین شده باشد.

 

 

 

Calm

اگر قصد مسافرت با هواپیما، قطار و اتوبوس را دارید حتما حتما به این برنامه نیاز پیدا خواهید کرد. این برنامه دارای موزیک های آرامش بخشی است که به شما کمک میکند راحتتر بخوابید. در وسایل حمل و نقل عمومی همیشه چند کودک هستند که سر  صدا و گریه میکنند و آرامش را از آدم میگیرند. با کمک این اپلیکیشن دیگر کسی شما را آزار نخواهد داد.

از این برنامه به صورت آفلاین نیز میتوانید استفاده کنید. این برنامه دارای صداهای طبیعت، باران، دریا و … میباشد. این برنامه برای افرادی که به صورت روزانه مدیتیشن انجام میدهند نیز مناسب است. این افراد میتوانند به وسیله این اپلیکیشن هر روز مدیتیشن انجام دهند.

 

 

 

اپلیکیشن های بسیاری برای سفر وجود دارد که ما بهترین ها را برای شما معرفی کردیم. اگر اپلیکیشن کاربردی دیگری را که برای سفر مناسب است، میشناسید لطفا به ما و کاربران آن را معرفی کنید.

لطفا نظرات خود را نیز با ما به اشتراک بگذارید.

 

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است
آموزشکده اندرويد سيتی