در نسخه ی اخیر اینستاگرام از قابلیت جدیدی رونمایی شده که میتوان به کمک آن فیلم یا تصاویر را ویرایش و ادیت کرده و یا حتی با اعمال فیلترهای جذاب، آنها را بصورت پیش نویس ذخیره کنیم تا در زمان مناسب اقدام به پست کردن آنها و اشتراک گذاری با سایرین نماییم. در طی این عملیات، تصویر و ویدئوی مورد نظر پس از ویرایش در فضای ابری ذخیره می شود تا زمانی که مجددا آنرا فراخوانی کرده و در پیج خود قرار دهیم. اگر مایل به استفاده از این ویژگی جالب هستید، در این مقاله ی تصویری همراه ما باشید.


 جهت آشنایی با نحوه ی کار مراحل زیر را انجام دهید:

1

برنامه را اجرا کرده و روی گزینه ی تعیین شده بزنید.

2

اکنون میتوانید یک فیلم یا عکس از گالری انتخاب کرده و یا با زدن روی آیکون دوربین، در همان لحظه ویدئو و عکس جدیدی تهیه نموده و آنرا ویرایش کنید.

3

فیلترهای دلخواه را به تصویر یا ویدئوی انتخاب شده اعمال کنید و سپس NEXT را بزنید.

4

حال اگر دکمه ی برگشت یا Back یا ↵ روی موبایل خود را بفشارید، و قصد برگشت به صفحه ی اصلی اینستاگرام را داشته باشید، با پیغام زیر مواجه می شوید.

5

با انتخاب Save Draft فیلم یا تصویر ویرایش شده به پیش نویس منتقل شده و برای استفاده در زمان های بعدی ذخیره می شود.


  دسترسی به محتویات Draft در اینستاگرام :

1

اگر طبق مراحل بالا پیش رفته باشید و فیلم یا تصویری را به حالت پیش نویس گذاشته باشید، زمانی که می خواهید پست جدید قرار دهید کافیست از منوی پایین صفحه کمی به سمت پایین اسکرول نمایید.

2

هنگامی که عبارت Draft را پیدا کردید، میتوانید محتویات آن را مشاهده نموده و عکس یا فیلم مورد نظر را برای پست کردن، انتخاب کنید.

3

دقت داشته باشید که با انتخاب تصویر و فیلم از پوشه ی Draft دیگر به صفحه ی ویرایش و فیلترها منتقل نمی شوید، ولی میتوانید با فشردن Edit در صفحه ی زیر به فیلتر ها دسترسی داشته باشید.

4

اما برای مدیریت و حذف کردن فایل های اضافه کافیست، گزینه ی Manage را انتخاب نمایید.

5

در صفحه ی گشوده شده، روی عبارت Edit بزنید و فایل های اضافه را انتخاب کرده و تیک بزنید.

6

اکنون روی گزینه ی DONE بزنید تا موارد انتخابی حذف شوند.

7

در انتها Discard را انتخاب نمایید.

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است

سرويس اخبار و آموزش اندرويد سيتی